Hatalmas átvágás ez a rezsicsökkentés
Aki valódi rezsicsökkentést szeretne, az inkább cserélje ki az izzóit.
Aki valódi rezsicsökkentést szeretne, az inkább cserélje ki az izzóit.
Robotokkal 10 százalékos költségmegtakarítás érhető el.
Saját áramfejlesztőket telepítenek, mert az állami támogatás miatt ez megéri nekik.
Úgy néz ki, végérvényesen kipukkadt a kínai hitellufi. Egy kisebb napelemgyártó cég ugyanis bejelentette, nem képes kibocsátott kötvényei után járó kamatokat kifizetni. A vállalat megsegítésére – a modern kori kínai történelem során most először – nem rohannak a helyi önkormányzatok, és az állam sem: jönnek a céges csődök. A pénzügyi rendszer ezzel viszont tisztulásnak indulhat, még ha ennek igen komoly áldozatai is lesznek. Paradox módon ez pedig újabb "adag" kapitalizmust hoz a már egyre inkább csak nevében kommunista Kínába.
A német feltaláló gigantikus üveggolyót használ arra, hogy minden fényt „becserkésszen”, és energiává alakítson. Így akár még a Hold fénye is termelhet áramot.
Közel 150 millió forintos beruházással napelemes rendszert telepítenek kilenc bonyhádi önkormányzati intézmény épületére, a kivitelezés márciusban kezdődik – közölte a Bonycom Kft. ügyvezető igazgatója az MTI-vel.
Három év alatt 65 százalékot esett a napelemek ára Nagy-Britanniában. Az energiaminiszter azt javasolja a briteknek, hogy a nyugdíjra félretett pénzükből telepítsenek napelemet, mert jobban megéri, mint a magánnyugdíjpénztárakba fektetni. Ha egy politikus ilyet mond, abból tudni lehet: Angliában már tömegesen elterjedt a lakossági napelem.
2013-ra Németország napenergiából fedezte teljes országos energiaigényének 40 százalékát. 2022-ig bezárják az összes atomerőműveiket, és a teljes gazdaságuk energiaigényét átállítják a megújuló energiákra. Összefoglaljuk az 5 legfontosabb dolgot, amit a német napenergia hasznosításról tudni kell.
Most már biztos, hogy nem építhetnek itthon naperőműveket uniós támogatással ebben a ciklusban. Módosították ugyanis a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség megújuló energiák felhasználását támogató pályázatát, méghozzá tíz hónappal annak lezárása után. Ennek alapján mégsem adnak támogatást napelemfarmok építésére, pedig sokan pályáztak – írja az Index.
A Spar vásárlói az áruházak tetejére szerelt naperőművekbe is fektethetik megtakarításaikat. A 25 éves futamidő alatt az áruházlánc évi 5,1 százalékos hozamot ígér vásárlási utalványban.
Elsőként a brit piacon, később más országokban is megkezdi olcsó napelemeinek árusítását az IKEA.
A termelés leállt, október elseje óta a folyik a végelszámolás a Panasonic dorogi napelemgyárában, már csak a gyár áttelepítését intéző tevékenység folyik az üzemben. A volt dolgozók jelentős része már el tudott helyezkedni.
Holland győzelem született a napenergiával hajtott autók ausztráliai világversenyén: a 3200 kilométeres távot 5 nap alatt tette meg a legfürgébb kocsi, átlagsebessége 90 kilométer per óra volt.
Két hónappal a lezárása után változtatott a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség egy pályázat feltételein. Arra hivatkoznak, hogy túl sok a jelentkező, ezért a kijelölt keretet, majdnem 600 millió forintot vállalkozók helyett inkább közcélú intézmények kapják. Akik jó pályázatot adtak be, azoknak azt ígérték, hogy várólistára teszik őket, és ha lesz valahonnan pénz, abból majd adnak nekik – derül ki a 444.hu cikkéből.
Kínai napelemekkel bővíti kínálatát nagy-britanniai áruházaiban az IKEA svéd bútor-kiskereskedelmi lánc.
A napelemes beruházások (erőművek, telepek) támogatására az idén júliusban szétosztott 3 milliárd forintból az NFÜ a legnagyobb részeket olyan "szűz" vállakozásoknak adta, amelyek nemcsak frissen alapítottak, de részben a pályáztató szervezehez is köthetők – írta meg az Átlátszó.
Tudományos küldetése végére ért a világ legnagyobb napelemes hajója, a Turanor PlanetSolar, amely kedden horgonyt vetett a Szajna partján, Párizsban, miután az Atlanti-óceánt átszelve három hónapon át vizsgálta a Golf-áramlat és az éghajlatváltozás egymásra gyakorolt hatását.
Egy rekultiváció alatt álló területen építene hatalmas napelemmezőt egy német cég itthoni leányvállalata Pécsen – olvasható a Magyar Nemzet szerdai számában.
Több évtized után ismét napelemeket helyeznek el a washingtoni Fehér Ház tetején – közölte pénteken The Washington Post. Az első napelemeket 1979-ben Jimmy Carter szereltette fel az amerikai elnöki hivatal tetejére és 1986-ban Ronald Reagan távolíttatta el őket onnan.
Pont került az EU és Kína közt a napelemgyártás kapcsán kialakult háborús hangulatnak, miután megoldást találtak a hónapok óta kereskedelmi háborúval fenyegető vitára. A kínaiak dominánsak maradnak, de már csak az európai piaci egyensúly érdekében fenntartható árakon.