Annyi napelemet telepítettek Orbán Győző hatvanpusztai birtokára, ami egész évre elegendő áramot termelhet
Egy szakértő szerint a napelemek 25-50 millió forintba kerülhettek.
Egy szakértő szerint a napelemek 25-50 millió forintba kerülhettek.
Az amerikai Terabase Energy nevű cég átszámítva mintegy 17 milliárd forintot kapott, hogy robotokkal építsen napelemfarmokat.
Világszerte gőzerővel zajlik a fotovoltaikus rendszerek telepítése; különösen nagy volt az előrelépés az elmúlt időszakban e téren Indiában, Törökországban, Kínában és Japánban. Egyebek mellett ez derült ki abból a vizsgálatból, amelynek keretében brit és amerikai kutatók térképre tették a Földön található számottevő napelemparkokat.
A Thaiföldön épített és úszó napelempark főleg messziről nyújt grandiózus látványt. Az egészet környezetbarát anyagból építették.
Energiafelhasználásuk 40-50 százalékát is fedezni tudják majd a gyártórészleg mellé kerülő napelemekből.
Elsőre azt gondolnánk, hogy egy olyan környezetbarát megoldás, mint egy naperőmű építése maximálisan támogatott, mind jogi, mind adózási szempontból. Különösen most, amikor a klímavédelmi szempontok minden korábbinál fontosabbá váltak. Ám ez Magyarországon mégsincs így. Olyan kérdések tisztázatlansága miatt nem toporognak türelmetlenül cégek azért, hogy ipari területen naperőművet építsenek, mint például, hogy egy naperőmű minek minősül: ingatlannak vagy ingóságnak? Cikkünkben e témát jártuk körül a CMS Budapest Ügyvédi Iroda szakértőivel, akik azt is elárulták, ők hogyan rendeznék megnyugtatóan a naperőművek ingatlan-, adó- és energiaügyi helyzetét.
Európa legnagyobb tetőre épített napelemparkja készült el az Audi telephelyén.
A Mátrai Erőművel jutott hozzá a naperőműhöz, most megválik tőle.
A világ hetedik legnagyobb napelemparkja épül a Szatmárnémetitől harminc kilométernyire fekvő Sárközújlakon (Livada Mica) - közölte szerdán a Szatmar.ro hírportál.