#napozás







Az 5 leggyakoribb hőség okozta betegség, amit könnyen elkerülhetünk
 

Az 5 leggyakoribb hőség okozta betegség, amit könnyen elkerülhetünk

A hőségriadó még mindig tart, és az előrejelzések szerint vasárnapig nem várható enyhülés. Akár munkával telnek a napjaink, akár a vízparton, a Szigeten vagy más fesztiválon szórakozunk, a perzselő hőségben percek alatt leéghetünk, ami első-vagy másodfokú égési sérüléseket okozhat. Ilyenkor a napszúrás is fenyeget bennünket, de olyan kevésbé közismert, hőség okozta betegségeket is begyűjthetünk, mint a hőkollapszus vagy a hőkimerülés. – Összegyűjtöttük az 5 leggyakoribb kánikulabetegséget, és azt, ahogy hatékonyan védekezhetünk ellenük.

hvg.hu hvg.hu

Falfesték-alapanyag van még a babanaptejben is
 

Falfesték-alapanyag van még a babanaptejben is

Védőfaktor, a flakon kivitel, „a barna csaj a címkén” – a többség benyomások és minimális információk alapján választ naptejet. Így nem is tűnik fel, hogy az egyik leggyakoribb összetevője még a gyerekek ajánlott napozószereknek is a titán-dioxid, ami más országokban a tiltott, rákkeltő anyagok listáján szerepel. A hatóság szerint viszont korlátozott mennyiségben nem ártalmas, nyugodtan magunkra kenhetjük. De azért nehogy bekerüljön a szervezetbe.





Hogyan kerülhető el a fájdalmas leégés?
 

Hogyan kerülhető el a fájdalmas leégés?

Évek óta riogatnak a napimádás veszélyeivel, és bár a sápadt bőrt ünnepli a divat, nem mindenki hajlandó bebugyolálva átvészelni a kánikulát, és testét takargatva strandolni. Az UV-B mellett az ártalmatlannak mondott UV-A, és még lehet, hogy a C is támad. A hvg.hu keresi a megoldást a napozással járó kellemetlenségekre.

hvg.hu hvg.hu