Mindegy, hogy sétál-e valahol, vagy csak gondol az útvonalra, az agya ugyanazt használja
Az okostelefonos alkalmazás mellett az emberek, sőt az emberszabásúak fejében is ott él egy bizonyos térkép.
Az okostelefonos alkalmazás mellett az emberek, sőt az emberszabásúak fejében is ott él egy bizonyos térkép.
Az Illinois-i Egyetem kutatói szerint az, hogy ki mennyire képes a tájékozódásra, leginkább a neveltetésben, nem pedig a génekben keresendő.
Meglepő kapcsolatot fedezett fel egy nemzetközi kutatócsoport a fiatalkori környezet és a navigációs képességek között.
A NASA mérnökei megtalálták a módját, hogyan lehetne könnyebben tájékozódni egy idegen égitesten. A rendszert a Holdon tervezik kipróbálni.
A japán Docomo a tervek szerint 2022-ben dobná piacra az újfajta drónt, amelynél nincsen szükség propellerekre.
A világ sok országának lakója egyáltalán nem rendelkezik lakcímmel, vagy amit használ, az nem elég pontos. E két problémán hivatottak segíteni a Google plusz kódjai (Plus Codes), melyek végre a szélesebb kör számára is elérhetők.
Egyre többen kapnak lehetőséget, hogy kipróbálják a Google térképszolgáltatásának új verzióját, amely már a kiterjesztett valóságot használja. Az újdonságot ezúttal az Engadget újságírói nézhették meg közelebbről.
A Google több helyen is frissítette a Térkép szolgáltatását, hogy még könnyebb és egyértelműbb legyen vele a navigálás. Mutatjuk, mi minden változott.
Nemcsak a navigálásban, hanem az oktatásban is segítheti a látássérülteket a svájci kutatók újdonsága, egy különleges, gombokkal ellátott tablet.
Lehet persze azzal érvelni, hogy „ugyan már, én mindent fejben tartok!