Tóta W.: Csak ő helikopter
Mit üzen Rogán Antal helikopterezése a népszavazás napján? Vélemény.
Bombariadóval próbálta megzavarni a kvótanépszavazást egy nyírmadai férfi, felfüggesztettet kapott.
Navracsics Tibor azt mondta, Brüsszel eddig sem üzent vissza, és nem is fog bosszút állni a kvótanépszavazásért, aminek ráadásul hatása sem lesz az uniós jogra. Kényszerbetelepítés meg eddig sem volt.
A baloldali pártok most kezdik az egyeztetést a választási együttműködésről, de ez önmagában kevés lesz az áttörésükhöz, a problémák ugyanis ugyanazok, mint eddig.
Nem nyugszik bele a Nemzeti Választási Bizottság elutasító döntésébe az olimpiai népszavazás kezdeményezője: bíróság előtt harcol tovább azért, hogy az ország véleményt nyilváníthasson a kérdésben. Mivel Budapest lenne a házigazda, fővárosi vonalon is próbálkozik, és itt jelenleg nyerésre áll a voksolás ügye.
Elsöpör-e valakit a népszavazás kudarca? És Rogán Antal politikai pályáját megtöri a helikopterezés? Lehet, hogy ez újabb esély az amúgy szinte észrevétlenül mind fontosabbá váló Varga Mihálynak? A többi között ezekkel a kérdésekkel is foglalkozik az e heti HVG. Juhász Gábor vezető szerkesztő szubjektív lapajánlója.
Elutasította a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) szerdai ülésén azt az országos népszavazási kezdeményezést, amit Erdélyi Katalin, az Átlátszó újságírója nyújtott be.
Elutasította a Patyi András vezette választási bizottság azt a beadványt, amelyben a közszolgák kampánycélra való dolgoztatását kifogásolták.
A Jobbik részt akar venni az alkotmányozásban, de szerintük új egység helyett új megosztottságról beszélhetünk. Az alaptörvény-módosítást alighanem megszavazzák, bár erre egyértelmű választ nem adott a pártelnök.
A német Süddeutsche Zeitung is foglalkozott szerdai számában a magyarországi kvótareferendummal és a letelepedési kötvényekkel. A lap munkatársa szerint „politikai érettséget” mutat az, hogy a választók többsége nem ment el szavazni vasárnap.
A Mos-Híd párt elnöke azt írta, a kormány ilyen szintű politikai elvakultsága Szlovákiában még mindig elképzelhetetlen.
Mindenki azt hitte, megijedtek és azért vették le a buktás hirdetést a népszavazás másnapján.
Az MSZP leszögezte, érvénytelen népszavazásra hivatkozva nem lehet az alaptörvényt módosítani.
A világ legdrágább közvéleménykutatásának is hívhatnánk az érvénytelen kvótanépszavazást, amelynek kampányára és lebonyolítására 13 milliárd forint ment el. Kicsit számoltunk, hogy mennyibe került
A Kormányzati Tájékoztatási Központ végre megmondta, mennyit költöttek a kvótakampányra.
Az Erdélyi Magyar Néppárt szerint a Romániai Magyar Demokrata Szövetség hibája, hogy nem szavaztak valami sokan az erdélyi magyarok közül.
A sokat emlegetett alkotmánymódosításról Orbán elmondta, négy helyen változik majd az alaptörvény. Ha a parlament elfogadja a tervezetet, akkor november közepén léphet életbe a módosítás. A hvg.hu kérdésére Orbán elmondta, lehetetlen, hogy az uniós döntések felülírják az alkotmányt.
A levélszavazatok 16 százaléka volt érvénytelen, függetlenül attól, hogyan szavazott a választópolgár. Az érvényes szavazatok között is a nemek voltak fölényben.