Indulhat a közös magyar–török olajbányászat Magyarországon
Megalakultak a Mol és a török állami TPOC közös leányvállalatai a hazai szénhidrogénkészletek kiaknázására.
Megalakultak a Mol és a török állami TPOC közös leányvállalatai a hazai szénhidrogénkészletek kiaknázására.
Nem ilyen nyári hőségre tervezték az európai és észak-amerikai olajfinomítók többségét, a kánikula miatt már egyre gyakrabban kell lejjebb tekerni a termelésüket. A Mol hazai finomítója még bírja, ám a lengyel Orlennél a múlt héten nagyon rezgett a léc. Az USA-ban a forróság mellett az egyre szélsőségesebb trópusi viharok is veszélyeztetik a termelést. Közelít az időszak, amikor a benzin árát már nemcsak a piaci folyamatok, hanem az időjárási események is feljebb tudják nyomni.
A világ egyik legnagyobb olajtermelőjének számító Egyesült Arab Emírségek gazdaságának majdnem háromnegyedét már a szénhidrogén-ágazaton kívüli szektorok adják – mondja Abdullah bin Tuk Al Marri gazdasági miniszter.
A szakértők inkább azt kérdezik: van olyan tényező, ami nem a drágulás irányába hat?
A második negyedévre is meghosszabbította az OPEC+ a termelésvisszafogást, hogy feltornázza az olajárakat.
Az afrikai ország nem akarja visszafogni termelését.
December végéig fenntartja az OPEC-ben közösen vállalt mértéken felüli önkéntes olajtermelés-csökkentést Oroszország és Szaúd-Arábia, a „olajpiac stabilitása" érdekében.
Az Opec+ főtitkára szerint a kőolaj ára továbbra is emelkedni fog, mivel az energia iránti kereslet növekszik.
Azzal, hogy az OPEC+ a hétvégén meglepetésszerűen bejelentette: csökkenti a kitermelést, az olajárak megugrásához vezet, és így a jegybankok inflációellenes politikája is súlyos csapást szenved el. Különösen problémás a helyzet Európában, mert a kontinens nettó olajimportőr.
Márciusra érvényes a szűkítés.
Az energiaválság az eladóknak rekordprofitot hozott a második negyedévben. A szaúdi Aramco is kiválóan teljesített, hiszen még Joe Biden elnök is személyesen kérte Mohamed bin Szalman trónörököst az olajkitermelés fokozására.
Két év alatt több mint 51 millió tonnával kevesebbet termelnek majd világszerte.
Több mint 100 millió hordónyit adtak el külföldre.
Áprilisra félmillió hordóval csökkenhet az amerikai energiaügyi hivatal szerint az orosz olajtermelés.
A vegyipart, a kiskereskedelmet is erősíti a társaság – erről is beszélt Hernádi Zsolt a BÉT-en.
Az utóbbi időszakban rég nem látott tempóban nő az olaj ára, és az elemzők szerint ez a trend aligha fordul meg a következő időszakban. Hiába zöldül világszerte a gazdaság, az átálláshoz is kell az olaj, így hiába a hurráoptimizmus, vélhetően egy ideig még velünk maradnak a fúrótornyok, és a benzin ára is inkább nőni fog, mint csökkenni.
11 százalékkal magasabb áron nyitott a Brent olajfajta hétfőn.
Donald Trump döntései miatt nőtt a nyersanyag ára, most az OPEC közbelépett.
Október vége óta először 50 dollár fölé emelkedett a kőolaj ára, mert OPEC-illetékesek kijelentései alapján megnőtt a valószínűsége annak, hogy az olajszervezet tagjainak sikerül megállapodniuk a termelés csökkentéséről.