Gyurcsány: meg akarnak ölni
Meg fog harcolni az igazáért - írta Facebook-oldalán Gyurcsány Ferenc. A Demokratikus Koalíció elnöke a szakdolgozatával kapcsolatos plágiumgyanúra írt választ.
Meg fog harcolni az igazáért - írta Facebook-oldalán Gyurcsány Ferenc. A Demokratikus Koalíció elnöke a szakdolgozatával kapcsolatos plágiumgyanúra írt választ.
A Fidesz szerint újabb, olyan bizonyítékok kerültek napvilágra, melyek arra utalnak, hogy Gyurcsány Ferenc nagyon csúnya plágiumügybe keveredett - írta az MTI-hez vasárnap késő este eljuttatott közleményében a párt szóvivője.
Azt hihettük már, hogy a Schmitt-ügynek az utolsó csontocskáit is leszopogatták. Csakhogy olyan hatalmasságok, mint Lázár frakcióvezető és Pálinkás MTA-elnök csak az ügy lezárultával kezdték meg magas röpteiket a magyar tudomány világa felett. Egyikük a tudományos minősítés rendszerére csapott le, másikuk pedig „a politikusokra”, akik szerinte egymást támadják, és akiktől a tudományt távol kell tartani.
Az önhamisítás kívülről esetleg megdöbbentő, belülről viszont egy évek, évtizedek alatt, sokak asszisztálásával felépített gondolkodás- és élménymód egyenes következménye. Nem vagyok Schmitt Pál életének krónikása, de úgy sejtem, az ő egész pályafutását gazdagon tarkítják, talán éppenséggel meg is határozzák az olyan elemek, mint amin erkölcsileg végül is elbukott.
A hvg.hu információi szerint délben a Parlamentben ült össze a Fidesz vezérkara, hogy Schmitt Pál utódjáról határozzon; a döntést hivatalosan hétfőn közlik a párt képviselőcsoportjával. A jelek szerint továbbra is Áder János a legnagyobb esélyes; úgy tudjuk, az EP-képviselőt is meghívták az elnökségi ülésre.
Előzmény: a Magyar Nemzetben április elsején közölt cikkében Schmitt Pál tisztességes eljáráshoz való jogát és a...
Az elitgimnáziumban kirobbant botrány szünet nélkül esett rá a Schmitt-ügyre, és ugyanazt eredményezte helyben, mint a...
Az MSZP felszólítja Schmitt Pált, hogy ne csak az államfői tisztségéről mondjon le, hanem arról az évi legalább 25 millió forintról is, amely "január óta elvileg élete végéig megilleti".
Mindenkit meglepett, amikor Mesterházy Attila Sólyom Lászlóval példálózott felettébb kívánatos elnökjelöltként. Kormányon a szocialisták folyamatosan küzdöttek a köztársasági elnökkel, s a kölcsönös ellenszenv folyamatos, nagy nyilvánosság előtti beszólogatásokban is megnyilvánult.
Politikai indíttatású anarchista csoport irányítja a SOTE doktorok szenátusa és az egyetem rektora viselkedését...
A Semmelweis Egyetem doktori tanácsa (majd megerősítésként a szenátus) jogszerűen és megtámadhatatlanul döntött a napokban egy doktori értekezés szakmai-etikai értékei, itt egyértelműen a meg-nem-felelése ügyében. Ehhez éppen elegek az írásos dokumentumok, itt már meghallgatásnak nincs szerepe. Mivel ebben a doktori eljárásban érdemi hiba nem fordult elő, így nincs alapja bírósági fellebbezésnek. Már amennyiben komolyan vesszük az Alaptörvényt és nem alacsonyabb jogszabályok félremagyarázására építünk.
Ennek a válságnak Tulassay rektor, a hibátlanul konzervatív orvosprofesszor a hőse. Ha a hazug, csaló Schmitt – akár a saját szakállára, akár Orbán jóváhagyásával – perelni merészel, abból irdatlan balhé lesz.
Csak Kövér Lászlón múlt, hogy még nincs megnevezett köztársaságielnök-jelöltje a Fidesznek. Ha igent mond Orbán Viktornak, azzal el is dől a kérdés – mondta a hvg.hu-nak több fideszes szakpolitikus is. Ha a házelnök lesz az ország új első embere, akkor forrásaink szerint időnként a Fidesszel is várhatók majd politikai csörték.
Schmitt Pál kisdoktori disszertációja csak a jéghegy csúcsa, a lemondott államfő munkájához hasonlóan gyenge dolgozatokkal tele lehetnek a könyvtárak – legalábbis ezt gyanítják azok a vezető fideszes politikusok, akik a többi disszertáció felülvizsgálata mellett kardoskodnak. Könnyen lehet, hogy igazuk van, miután tudományos berkekben egyre többen beszélnek gyanús körülmények között született disszertációkról.
Dehogy szaporítanám a harmadik köztársaság negyedik (vagy ötödik, ha Szűrös Mátyást is be kell számítani) elnöke...
A Fidesz-táborban bekövetkezett töréstől tartott a kormányfő a plágiumbotrány miatt.
Nem tudjuk, mi történt Orbán és Schmitt négyszemközti találkozóján.
Schmitt Pál megy, de a példája itt marad velünk: ha egy politikus bármi olyat fog elkövetni, ami a távozó elnök bűneihez és hibáihoz mérhető, ő már kénytelen lesz rögtön venni a kalapját - írja a Véleményvezér blog legfrissebb bejegyzésében.
Akadtak a Fideszben, akik már csütörtökre új elnököt választottak volna a plágiumbotrányába belebukott Schmitt Pál helyett, ám végül az az álláspont kerekedett felül, amely szerint két hét alatt kell új államfőt találni. Schmitt Pálnak hétfőn délelőtt nagyon rövid idő alatt dőlt el a sorsa, miközben a kormányfő az utolsó pillanatig kiállt mellette. Schmitt Pált Szájer József, Kövér László, vagy Áder János követheti – a másik két jelölt húzódozása miatt ma úgy tűnik: a legnagyobb valószínűséggel a „csornai Charles Bronson” lehet a befutó.
Obersovszky Péter jött ki legrosszabbul a Schmitt-ügyből, aki pénteken a köztévé interjújában jó arányérzékkel próbálta védeni a védhetetlent - írja a Comment:com.