Doktor Kelet mi vagyunk
Schmitt Pál esetleges távozása felerősítheti bennünk azt az illúziót, hogy egy kicsit is a Nyugathoz tartozunk. Káros következményei lennének, ha ezt akár egy percig is elhinnénk.
Schmitt Pál esetleges távozása felerősítheti bennünk azt az illúziót, hogy egy kicsit is a Nyugathoz tartozunk. Káros következményei lennének, ha ezt akár egy percig is elhinnénk.
Szóval Magyarországnak köztiszteletben álló elnökre van szüksége. A Professzorok Batthyány Köre szerint.
Schmitt Pálnak csak a becsületéről kell lemondania, ha a távozás mellett dönt a plágiumbotrány lezárásaként - írja a Vastagbőr blog. A köztársasági elnöknek járó juttatások automatikusan járnak majd neki a január elsejétől hatályos törvények alapján.
A hvg.hu Schmitt Pált államfőnek ajánló fideszes képviselőket kérdezett. A válasz elől a többség kitért, aki azonban nyilatkozott, úgy véli: a doktori tanács döntése után Schmitt Pálnak le kellene mondania államfői posztjáról.
A Konteó blog összegyűjtötte a Schmitt Pál plágiumügye nyomán szárnyra kapott összeesküvés-elméleteket.
A magyar szabályok szerint parlamenti képviselőnek kell jelölnie valakit ahhoz, hogy köztársasági elnök legyen. Alább közöljük, kik tartották érdemesnek arra Schmitt Pált, hogy aláírásukkal támogassák.
Forr a levegő Schmitt Pál körül, látszólag eltörpül a plágiumügy mellett minden más, amiről beszélni kellene - írja a Magyar Citrom szerzője.
Ahogy 2006 után Gyurcsány Ferenc maradása is komoly károkat okozott az MSZP-nek, úgy Schmitt ügye sem használ a Fidesznek - írja a Nívó blog.
Kinek volna az jó, ha Plagi bá’ lemondana, és a kedves vezető egy másik, még el nem használódott Schmitt 2.0 típusú cyborgot tenne a helyébe?
Schmitt Pál szerdán Szöulban reagált a plágiumügybe keveredett kisdoktoriját vizsgáló tényfeltáró bizottság előző nap nyilvánosságra hozott jelentésével kapcsolatosan. A köztársasági elnöki nyilatkozat szó szerinti leirata.
A kormánypárti napilap szerint a plágiumbotrány a magyar tudományos élet arculcsapása, a beigazolódott plágiumgyanú pedig lerombolja a köztársasági elnöki intézmény tekintélyét és "a tisztességes közéletbe vetett hitet", ezért Schmitt Pálnak mielőbb távoznia kell.
Meg kellene vizsgálni az egykori pályázó egyetemi doktori címe visszavonásának lehetőségét – ezt tartalmazza a Schmitt-bizottság egyik tagjának különvéleménye, amelyet a Semmelweis Egyetem szerda este hozott nyilvánosságra. Kiderült, hogy a bizottság elnöke Schmitt Pált is meghallgatta, aki egyébként fénymásolatot is rakott doktori disszertációjába.
A Magyar Tudományos Akadémia elnöke szerint a politika és a tudomány szereplőinek közös érdeke és felelőssége, hogy rövid időn belül megnyugtatóan lezáruljon Schmitt Pál doktori disszertációjának ügye, amely a magyar tudományra nézve rendkívül hátrányos és Magyarországnak súlyos károkat okoz.
Bár érezhetően eltolná magától a döntés felelősségét, a hatályos jogszabályok szerint a Semmelweis Egyetem kezében van Schmitt Pál doktori címének sorsa. Az intézmény azonban egyelőre nem hajlandó nyilatkozni. Csütörtökre viszont összehívták az egyetemi doktori tanács rendkívüli ülését.
Már-már tragikomikus, ahogy a Semmelweis Egyetem és a Nemzeti Erőforrás Minisztérium egymásnak küldözgeti azt a jelentést, amely végeredményben kimondja: Schmitt Pál plagizált. Megszólaltattuk a Magyar Tudományos Akadémia egykori elnökét, Vizi E. Szilvesztert is. Videó.
Mi a szerepük a lábjegyzeteknek, van-e egyáltalán szükség a használatukra, vagy szerepüket átveszik a linkelt hivatkozások?
Az MSZP népszavazás kiírását javasolja annak eldöntésére, hogy Schmitt Pál maradjon-e az ország köztársasági elnöke.
A hvg.hu által megkérdezett egyetemi oktatók felháborítónak tartják, hogy a Schmitt Pál doktoriját vizsgáló bizottság kimondta ugyan a plágium tényét, mégsem marasztalta el az államfőt. Ehelyett az opponensek és az egyetem felelősségét állapították meg. Van, aki ennek fényében a továbbiakban nem vállal opponensi munkát. Van, aki szerint nyilatkozatban kellene kijelenteni: náluk a jövőben is büntetik a plagizálást.
A klasszikus rossz kríziskommunikációs sémák elemzéséhez képest érdekesebb aspektusokat is kínál a köztársasági elnök dolgozatának esete – írja Rényi Ádám, az RTL Klub és a Tv2 volt kommunikációs vezetője a Kreatív.hu-n megjelent cikkében.