Budai Gyula megint feljelentést tesz
Hűtlen kezelés gyanúja miatt csütörtökön feljelentést tesz az elszámoltatási kormánybiztos a Mezőhegyesi Állami Ménesbirtok Rt. 2004-es privatizációjának ügyében.
Hűtlen kezelés gyanúja miatt csütörtökön feljelentést tesz az elszámoltatási kormánybiztos a Mezőhegyesi Állami Ménesbirtok Rt. 2004-es privatizációjának ügyében.
Görögország jelenleg elsődlegesnek ítéli az állami vagyon privatizációját az adósságrendezésben - számolt be az ezzel kapcsolatos kormányzati tervekről Jeórjiósz Papandreu görög kormányfő, az olasz Corriere della Serának nyilatkozva.
Budai Gyula és Lázár János feljelentése nyomán különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt nyomozást rendelt el ismeretlen tettes ellen a Nemzeti Nyomozó Iroda Gazdaságvédelmi Főosztálya a Hód-Mezőgazda Rt. privatizációja ügyében. "Bármely érdeklődő számára elérhető módon meghirdetett, nyilvános pályázati eljárás során a vásárlásra érvényes ajánlatot nyújtottunk be, ezt a bírálók sikeresnek ítélték" - írta Antal Gábor, a cég vezérigazgatója korábban az MTI-hez eljuttatott közleményben.
„Mi volt a magyar rendszerváltás veleje, magva, értelme? A többség bizonytalan, sőt, halvány fogalma sincs róla. Nem lehet csodálni hát, ha a harmadik köztársaság híveit alig látni. Kádár terhes örökségét vagy az új elit vétkeit okoljuk-e a mai helyzetért?” Orbán se találja a villanykapcsolót címmel január 21-én jelent meg a hvg.hu-n Zádori Zsolt ismertetése Tamás Pálnak a Kritikában megjelent írásáról. Megpróbálom továbbvinni ezeket a gondolatokat, és várom a valóban érveket felsorakoztató hozzászólásokat – írja a szerző.
Oroszországba közel 40 milliárd dollárnyi működő tőke érkezett az idén. A tavalyi működőtőke-befektetés mintegy 36 milliárd dollárt tett ki.
Ha itt valami totális, akkor az a nyugalom - állítja a telefoninterjúban Grigori Mitjusnyikov, a fehérorosz Állam Televízió és Rádió központi hírszerkesztőségének vezetője. Szerinte kétség sem férhet a tegnap tartott választások tisztaságához, a nép nagy része azt akarja, hogy Lukasenko elnök vezetésével újuljon meg a haza, egyebek között beinduljon a privatizáció.
A Népszabadság keddi számában egy teljes oldalas alumíniumipari összeállítás olvasható. A lap információi szerint az alumíniumágazat privatizációjából a kilencvenes években összességében 6,3 milliárd forint folyt be, de az ÁPV Rt. egy 1999-es - az Orbán-kormány idején született - jelentése szerint a magánosítás a cégek áron alul történt eladása miatt 25 milliárdos veszteséggel zárult.
A Közlekedési Dolgozók Országos Egyesülete (KDOE) nem támogatja, hogy a BKV buszágazatát teljesen privatizálják, és sürgeti egyes villamosvonalak közúti gyorsvasúttá alakítását, a HÉV-vonalak fejlesztését.
Az elmúlt 20 év privatizációs szerződéseinek környezetvédelmi, környezet-biztonsági és természetvédelmi pontjai teljesítésének felülvizsgálatát kezdeményezi a kormánynál az Országgyűlésnek benyújtott határozati javaslatában három kormánypárti képviselő.
A Népszabadság keddi számában azt írja: a tényleges érték töredékéért 10 millió forintért, illetve a korábbi környezeti terhek mentesítési kötelezettsége nélkül privatizálták korábban a Mal Zrt-t.
Az ország gazdasági mozgásterét nem tágítja, ha a hitelezők köre megváltozik, s a nemzetközi szervezetek helyére magánbankok lépnek. A megoldás a valódi gazdaságpolitikai fordulat lenne – véli Bod Péter Ákos.