A felnőttek agyába mélyen bevésődnek a traumák
A gyerekekkel ellentétben, akik megfelelő védőmechanizmussal rendelkeznek, a felnőttek agyában megmarad a traumák emléke.
A gyerekekkel ellentétben, akik megfelelő védőmechanizmussal rendelkeznek, a felnőttek agyában megmarad a traumák emléke.
Bevásárlás előtt jobb, ha nem nassolunk csokoládét vagy más édességet, mert ilyenkor hajlamosabbak vagyunk magasabb árat fizetni - ezt első ízben sikerült bizonyítani német kutatóknak.
Lehet-e „normális életet élni” a magyar börtönökben? Egyiknek sikerül, másiknak nem – derül ki egy börtönpszichológus írásából. Mint ahogy az is, hogy az elítéltek hálózata ugyan szövevényes, de végső soron mégiscsak hierarchikus. Amit az erőszak, a szerzett jogok és az álnokság abroncsol össze. Meg az állam sandasága.
Azok a szülők, akik megengedik gyermekeiknek, hogy mobiltelefonjukkal együtt térjenek nyugovóra, azt kockáztatják, hogy csemetéjük alváshiányos zombivá változik.
Egy tudományos kutatás szerint nem édes a bosszú. A bosszúszomjas egyének közt átlagosan több a munkanélküli, ezen kívül kevesebb örömben van részük és elégedetlenebbek az életükkel - írják a bonni és a maastrichti egyetem kutatói az "Economic Journal" című szaklapban.
Az arc nem csupán érzelmekről, lelkiállapotról árulkodhat, hanem az egyén személyiségjegyeit is magán viseli - erre a következtetésre jutottak a glasgow-i egyetem pszichológusai, akik kutatásaik eredményét a New Scientist című tudományos folyóiratban tették közzé.