Donald Trump visszavonná a súlyosan rákkeltő azbeszt tilalmát
Legalább 40 000 ember halála köthető az azbeszthez az Egyesült Államokban, a Trump-féle környezetvédelmi hivatal mégis azt mérlegelheti, hogy feloldja a tilalmát néhány esetben.
Legalább 40 000 ember halála köthető az azbeszthez az Egyesült Államokban, a Trump-féle környezetvédelmi hivatal mégis azt mérlegelheti, hogy feloldja a tilalmát néhány esetben.
Mértékkel használjuk az illatosítókat, (illat)gyertyákat, akár mesterséges, akár természetes illatosítókról van szó – figyelmeztet a Semmelweis Egyetem.
Meghosszabbította a glifozát engedélyét az Európai Bizottság. A gyomirtó szerről azt sejtik, hogy rákkeltő, és hogy a méhekre is káros hatással lehet, de hiába érveltek ellene a természetvédők.
A Magyar Természetvédők Szövetsége már korábban úgy fogalmazott, hogy a glifozát további használata katasztrofális is lehet az emberiségre nézve – most egy új kutatás rávilágít, hogy a fiatal korban kialakuló leukémiával is összefüggésbe hozható a szer.
Az illetékes francia hatóság jóváhagyta a hibajavító frissítést, mellyel ismét a határérték alá szoríthatja az iPhone 12-es készülékek sugárzását az Apple.
Az Apple eljuttatta az illetékes francia hírközlési hatósághoz azt a frissítést, mely ismét a határérték alá szoríthatja az iPhone 12-es készülékek sugárzását – egy szakértő szerint azonban ennek érezhető következménye lehet felhasználói oldalon.
Úgy tűnik, hamarosan megoldódhat az iPhone 12 körül kialakult sugárzás-ügy, mivel az Apple ígéretet tett arra, hogy kiad egy szoftverfrissítést a készülékhez, ami javíthatja a problémát.
Franciaország után Belgium, Németország és Hollandia is vizsgálni kezdi a sugárzás szempontjából problémásnak mondott iPhone 12-t, mely egy olyan határértéket léphetett át, amely növelheti a rák kialakulásának kockázatát.
Olyan sugárzási határértéket lépett át az iPhone 12, amely növelheti egyes ráktípusok kialakulásának kockázatát is. Jó hír ugyanakkor, hogy az Apple-nek elég egy szoftverfrissítést kiadnia a probléma orvoslásához.
Mérgezések sora, áramütés, ismeretlen gázok, kigyulladt gyártósor – ez csak néhány példa azon balesetek közül, amik az utóbbi években történtek a magyarországi akkumulátorgyárakban. Kikértük a kormányhivataloktól az akkugyárakat érintő határozatokat, ezek alapján tártuk fel, mik történtek az elmúlt három évben a Távol-Keletről idetelepült gyárakban. Cikksorozatunk első részében a komáromi és az iváncsai gyárakban történt eseteket mutatjuk be.
Nyár elején az építkezésen még rákkeltő anyagok miatt vizsgálódtak, július végére megkapták az engedélyt.
Rágókban, üdítőkben használják cukor helyett évtizedek óta – most azonban a WHO döntése boríthat mindent.
Az E171 jelzésű élelmiszerszínezéket fehér színű ételek előállítása során használják. Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság vizsgálata során arra jutott: az anyag karcinogén lehet.
A termékek gyártása során felhasznált vegyületek egy része rákkeltő lehet.
Ahol továbbra is van kereslet a termék iránt, ott nem vonják ki a forgalomból. A vállalat hintőporának korábbi változatáról kiderült, hogy rákkeltő, óriási kártérítést kellett fizetnie.
Határérték feletti glicidil-észter tartalom miatt visszahívtak egy orosz eredetű kekszet, melyből Magyarországra is érkezett.
Kilenc éve húzódik az ügy.
Újabb amerikai bíróság állapította meg kedden, hogy rákkeltő a német Bayer vegyipari óriás által forgalmazott Roundup nevű gyomirtó. A döntés ezúttal is San Franciscóban született.