Nagyon furcsa építményt találtak Prágánál, régebbi a piramisoknál is
A szakemberek már az 1980-as években tudomást szereztek egy furcsa építmény maradványairól Prága mellett, de csak most volt lehetőségük feltárni a területet.
A szakemberek már az 1980-as években tudomást szereztek egy furcsa építmény maradványairól Prága mellett, de csak most volt lehetőségük feltárni a területet.
Nem annyira meglepetést, mint inkább különleges lehetőséget jelentett kutatóknak az a sok történeti és tudományos érték, amely a rekordszárazság nyomán került napvilágra világszerte folyók és víztározók mélyéből.
A sírban talált tárgyak a fáraó korából származnak, aki i.e. 1279 és 1213 között nemcsak Egyiptomban uralkodott, hanem Izrael földjén is.
A sírba egy 30-40 év körüli avar nőt temettek, valamikor a 600-as évek középső harmadában. A hely érintetlen volt.
Egyelőre csak találgatnak a régészek, hogy került elő az agyar egy neolit és bronzkori területen.
Az ásatáson talált fog egy korai emberfajé lehet.
Indonéz és ausztrál kutatók Borneó szigetén találtak különös csontmaradványokat.
Európában eddig 29 olyan kora középkori sírt tártak fel, amelyben összecsukható székeket is elhelyeztek, ezek közül mindössze hat készült vasból.
Már csak négy év van a mohácsi csata 500. évfordulójáig. Addig talán megtalálják a csata pontos helyét, és azokat a tömegsírokat, amelyek tízezernél is több katonát rejtenek. A kérdéssel két kutatócsoport foglalkozik. Van három lehetséges csatahelyszín, Sátorhelyen pedig öt tömegsír, amelyekben messze nincs annyi holttest, mint amennyi az ütközetben elesettek számával összevethető. Hol lehetnek a többiek? Bemutatjuk, hogy állnak a kutatások.
A kutatók szerint a maradványból származó gégecső és bordák alapján a brachioszaurida faj 25 méter hosszú és 12 méter magas lehetett.
Három különböző korból származó leletekre bukkantak Törökszentmiklós határában a szolnoki Damjanich János Múzeum munkatársai – közölte Mali Péter, a múzeum régésze csütörtökön.
Rengeteg értékes lelet került elő egy nő sírjából Bihar község határában.
Amforákkal, tányérokkal és más használati tárgyakkal teli szobára bukkantak egy pompeji házban, ahol további három másik szobát is feltártak.
Régészeti leletek alapján felmerül a gyanús, hogy a Loch Nesshez kapcsolódó, évtizedek óta keringő legendának van némi igazságalapja.
A lábnyomok valószínűleg az utolsó jégkorszak végéről származnak, és egy család hagyta őket hátra.
Egy épületomlásnak köszönhetően maradt fenn egy igazán ritka lelet, amit így a fosztogatók sem tudtak magukkal vinni.
Csontmaradványokat, tárolóedényeket, római kori pénzeket is találtak Törökszentmiklósnál, és a három temető feltárása még csak ezután következik.
Nero császár korából, vagyis az első századból származó híd maradványai tűntek elő az olasz főváros Tiberis-folyójának medréből, amelynek vízszintje minimálisra csökkent a rendkívüli szárazságban – jelentette a La Repubblica római napilap.
A „Jégherceg” egy 7. században elhunyt fiúgyermek volt. A sírját tavaly októberben találták meg Tussenhausenben.
Önkéntes régészek egy kivételesen jó állapotban fennmaradt római kori szentélyt tártak fel Hollandia Gelderland tartományában, Nijmegen közelében - közölte a holland kulturális örökségvédelmi hivatal.