szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Régészeti leletek alapján felmerül a gyanús, hogy a Loch Nesshez kapcsolódó, évtizedek óta keringő legendának van némi igazságalapja.

Az emberek számos olyan legendát ismernek, amik nagy részéről mostanra azért kiderült, tényleg csak legendák, és a valósághoz biztosan semmi közük. Legalább egy azonban úgy tűnik, hogy még igaz is lehet: nem elképzelhetetlen, hogy a Loch Ness-i szörny tényleg létezett.

A meghökkentő állítás a BBC által idézett régészkutatóktól származik, akik egy 100 millió éves marokkói folyórendszerben bukkantak fosszíliákra. Azaz: élőlények megkövesedett maradványaira. Ez a víz alapvetően édesvíz, de a fosszíliához köthető élőlények, az úgynevezett plezioszauruszok az újabb információk szerint a sós vízben, tavakban is elélhettek.

Olyan élőlényt sikerült videóra venni, aminek a létezéséről eddig nem is tudtunk

Egy furcsa növénynek tűnhet az a mélytengeri élőlény, amire a Csendes-óceánban lettek figyelmesek tengerkutatók. Itt még soha nem láttak ilyet.

A felfedezésben a Bath-i Egyetem, a Portsmouth-i Egyetem és a marokkói Université Hassan II kutatói vettek részt, akik egy feltárás során olyan állatok csontjait és fogait találták meg, amik 3 méteresek is lehettek. Ezek az élőlények szerintük nem vándorlás miatt kerülhettek át máshova: egyszerűen olyan példányaik is létezhettek, amik a többiekkel ellentétben nem az édes, hanem a sós vízben kerestek menedéket.

A kutatók a begyűjtött adatok alapján nem zárják ki, hogy a plezioszaurusz a Loch Ness-i tóban is életben maradhatott volna, noha ezzel az elmélettel van egy kis probléma: a tó nagyjából 10 ezer évvel ezelőtt alakut ki, míg a plezioszauruszok a dinoszauruszokkal együtt haltak ki, több mint 66 millió évvel korábban.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!