#sugárzás

Ötmillióan
 

Ötmillióan "léteznek" Csernobil árnyékában

Mi köti össze és mi választja szét az emberiség történelmének két (eddigi) legnagyobb technológiai katasztrófáját? Miért tudunk többet Csernobilról, mint Fukusimáról? Milyen hatásnak van kitéve az az ötmillió ember, aki ma is sugárszennyezett területen él? Mirnijt vagy Aszódit érdemes-e inkább elolvasni?

Szabó M. István Szabó M. István

 

"Fáj, amikor mások azt mondják: Szia, apu!”

Orsi édesapja volt Csernobil első hivatalos magyarországi áldozata. Az 1986 tavaszán a Szovjetunióba küldött sofőr lánya, aki ma már két gyerek édesanyja, elmondta nekünk, hogyan élte meg a tragédiát, hogyan hatott az életére édesapja elvesztése, és hogy mit érez most, a baleset után 30 évvel.

Dercsényi Dávid Dercsényi Dávid








Hazamennek a fukusimaiak
 

Hazamennek a fukusimaiak

Nem áprilisi tréfa: április 1-jén összesen 358-an visszatérhetnek a három éve nukleáris katasztrófa helyszínévé változott Fukusimába. A japán hatóságok szerint már élhető a város, és elég, ha biztosítják a sugárvédelmi szolgálatot.

hvg.hu hvg.hu

Erősen sugárszennyezett víz ömlött ki Fukusimában
 

Erősen sugárszennyezett víz ömlött ki Fukusimában

Csaknem száz tonna erősen sugárszennyezett víz ömlött ki egy tartályból a három évvel ezelőtti földrengés és szökőár idején atombalesetet szenvedett fukusimai atomerőműben - közölte az erőművet üzemeltető vállalat, a Tepco.

MTI MTI


Megint baj van a fukusimai erőműben
 

Megint baj van a fukusimai erőműben

Élesen megemelkedett a víz sugárzásszintje a fukusimai atomerőművet a tengerrel összekötő talajvíz-elvezető rendszer csatornájában – közölte csütörtökön az erőművet üzemeltető vállalat, a Tepco.

MTI MTI