Kiszámolták a tudósok, legfeljebb mennyi ideig tarthat egy Mars-misszió
A Kaliforniai Egyetem tudósai szerint érdemes néhány dolgot figyelembe venni, mielőtt embert küldünk a Marsra, hogy a küldetés a lehető legkisebb kockázattal járjon.
A Kaliforniai Egyetem tudósai szerint érdemes néhány dolgot figyelembe venni, mielőtt embert küldünk a Marsra, hogy a küldetés a lehető legkisebb kockázattal járjon.
A kutatók éveken át tárolták az egerekből vett hímivarsejteket a Nemzetközi Űrállomás fedélzetén, hogy kiderüljön, roncsolja-e őket a kozmikus sugárzás.
Az illetékesek szerint az incidens komoly, de a lakosság nincs és nem is volt veszélyben.
A kutatók szerint a Holdon a Földön bennünket érő sugárzás 200-szorosát kell elviselni. Az űrhajósokat 38 nap alatt érheti akkora dózis, mint azt, aki a Földön egész évben sugárzó anyagokkal dolgozik.
Több mint egymillió tonna, már kezelt hűtővízről van szó, amit nem tudnak tovább hol tárolni. Elpárologni meg nem fog.
Többek szerint az orosz elnök, Vlagyimir Putyin által korábban bemutatott nukleáris fegyverek okozhattak megnövekedett radioaktív sugárzást néhány napja Finnországban és Svédországban.
A Facebookon elkezdett terjedni egy álhír, miszerint ne tartózkodjunk a szabad levegőn a sugárzásveszély miatt. Az Atomenergia Hivatal cáfolt.
Vannak élőlények, melyek extrém körülmények között is remekül boldogulnak, és akkor sem esik bajuk, ha rengeteg sugárzás éri őket.
A világon elsőként sikerült lencsevégre kapni a Cserenkov-effektust egy sugárkezelésen áteső beteg szemében. A tudósok eddig arról is vitatkoztak, hogy ilyesmi egyáltalán lehetséges-e.
Több tízezer fotó bizonyítja, hogy húszféle állatfaj él a legnagyobb japán atomkatasztrófa által sújtott területen.
A Berlinből indult vonat egyik hálófülkéjében és mellékhelyiségében megemelkedett sugárszintet észleltek. Az oroszok szerint az utasok nem voltak veszélyben.
Igen furcsa történettel igyekszik leplezni az eltitkolt nukleáris baleset következményeit az orosz hatóság.
Négy-tizenhatszorosára nőtt a gammasugárzás az Arhangelszk megyében augusztus 8-án fegyverkísérlet közben bekövetkezett baleset idején – közölte az orosz hidrometeorológiai szolgálat (Roszgidromet) kedden a honlapján.
A szakértők hamarosan ismét munkához láthatnak a csernobili atomerőműnél, ugyanis a 4-es reaktor köré húzott első szarkofág élettartama a végéhez közeledik.