A rossz szemüveg többet árt, mint hinné – észrevétlenül teszi tönkre a napjait
A tökéletes szemüveg nem sablontermék: kiválasztása személyre szabott figyelmet, precíz beállításokat és szakértelemet igényel.
A tökéletes szemüveg nem sablontermék: kiválasztása személyre szabott figyelmet, precíz beállításokat és szakértelemet igényel.
Úgy tűnik, az Apple is szeretne egy olyan szemüveget készíteni, amely mögött a mesterséges intelligencia dolgozik. Ezt akár már 2026-ban bemutathatja a vállalat.
Akár az Apple Vision Próval is versenyre kelhet a Meta és az LG közös fejlesztésű szemüvege, melynek terveit egy sajtóértesülés szerint már a napokban véglegesítheti a két vállalat.
Hiába javasolják évek óta az optometristák a szaküzletekben, valószínűleg nem jár az ígért előnnyel, ha valaki a képernyők által kibocsátott kék fényt kiszűrő réteget kér a szemüveglencséjére.
A kutatók egyelőre nem tudják pontosan, hogyan működik, de azt már igazolták, hogy a rövidlátó gyerekek tekintélyes részénél csökkenti az állapot további romlását. A multiszegmens, vagyis sok apró lencsét tartalmazó, angol rövidítésével DIMS szemüveglencséről van szó.
Az Apple egy közel tízperces videót tett közzé a Vision Pro nevű új készülékéről, mellyel a vállalat az otthoni kikapcsolódásba, az útközbeni szórakozásba, az irodai munkába és a home office-ból együttdolgozás világába is érezhető újításokat hozna.
Egészen különös felhasználási módját találták meg a mesterséges intelligenciának a Stanford Egyetem diákjai – elkészítettek egy szemüveget, ami egy chatbotot hív segítségül arra az esetre, ha elakadnánk egy beszélgetésben.
Az EchoSpeech nevű eszköz képes szájról, hangok nélkül olvasni, így tényleges beszéd nélkül lehet utasítást adni az eszközöknek, például egy hangos környezetben.
Nem lenne szokatlan megoldás az Apple-től, hogy a prémium árazású termékükből egy olcsóbb változatot is készítenek. Így lehet ez az új, AR/VR (kevert valóság) szemüvegük esetében is, melynek egyszerűsített változata a Meta Quest Pro termékével versenyezne.
Bár hivatalos megjelenési dátum még nincs, már egészen sok minden derül ki azokból a pletykákból, amelyek az Apple AR/VR szemüvegéről szólnak. A jelek szerint rengeteg hasznos funkció kerül majd az eszközbe.
A Meta előszeretettel vásárol fel kisebb, csúcstechnológiákat fejlesztő vállalatokat, így történt ez 2014-ben az Oculus esetében is. Most egy újabb, okosszemüvegekkel foglalkozó vállalatot kebelez be a Luxexcel személyében.
Egy, az alufóliánál 1600-szor vékonyabb nanoréteg megakadályozhatja, hogy az üvegfelületek bepárásodjanak, ami a szemüvegek mellett számos más üveg esetében is hasznos lehet.
Megtévesztőnek tűnik az online és bolti ár között kihangsúlyozott különbség az eOptika Kft. honlapján a Gazdasági Versenyhivatal szerint, ezért eljárást indítottak a hazai kontaktlencse- és szemüveg-kiskereskedelem meghatározó vállalkozásával szemben.
Virtuális monitorként óriási méretben vetíti a képet a szemünk elé a Lenovo Glasses T1. Nem az évek óta sokak által meglovagolt virtuális valóságról van szó, az új szemüveget tényleg úgy kell elképzelni, mint egy monitort, amit bármikor, bárhol elővehetünk.
Az új szemüvegkeret kiválasztási folyamatát szeretné nyűg helyett élményszerűvé tenni a német You Mawo. A startup megoldásával mindenki személyre szabott keretet kaphat. Az additív gyártási technológiával dolgozó német cégre a Siemens is felfigyelt.
A Tandem Grafikai Stúdió Anno-sorozatának legfrissebb kiadványa a látásipar múltjába és jelenébe kalauzol bennünket, rengeteg érdekességgel.
Magyarországon jelenleg keresve sem találunk 64,4 millió forintnál olcsóbb Maybachot, már amennyiben annak négy kereke kell, hogy legyen. De ha beérjük egy eredeti Maybach napszemüveggel, akkor ennél jelentősen olcsóbban is megúszható a persze még így sem éppen alacsony költségvetésű projekt.
A koreai dizájnerek által alkotott védőeszköz levegő segítségével tartja távol a kórokozókat.
A Vuity az első olyan, az amerikai gyógyszerfelügyelet (FDA) által jóváhagyott szemcsepp, mely kezelni tudja az életkorral összefüggő homályos közeli látást, másik nevén a presbyopia jelenségét.
Az Apple egy újonnan felfedezett szabadalmi terve szerint a cég egy speciális biztonsági funkciót építene az iPhone-ba.