Az Apple azt tervezi, csak szemüvegen keresztül lehetne látni az iPhone kijelzőjét
Az Apple egy újonnan felfedezett szabadalmi terve szerint a cég egy speciális biztonsági funkciót építene az iPhone-ba.
Az Apple egy újonnan felfedezett szabadalmi terve szerint a cég egy speciális biztonsági funkciót építene az iPhone-ba.
A sokat kritizált első okosszemüvege után egy fejlettebbnek ígérkező változatot is elkészített a kínai Nreal. Állítják: aki ebben néz videót vagy nyit meg alkalmazásokat, egy újfajta világ részesévé válhat.
Október 27-én van Otto Wichterle születésének 108. évfordulója. Világszerte legalább 140 millió embernek van oka az ünneplésre.
Nem újfajta fülhallgatót, hanem egy stílusos napszemüveget dob piacra az Anker, de az előbbi termékkategória legfontosabb funkcionalitásával.
A terméket szeptember 9-én leplezi le a vállalat. Közben Zuckerberg oldalán érdekes videók tűntek fel: csak nem az újdonság látszik rajtuk?
Annak ellenére, hogy manapság már szinte mindent meg tudunk venni és el tudunk intézni online, mégis akad néhány dolog, amivel kapcsolatban még bizalmatlanok vagyunk. Az egyik ilyen a szemüvegvásárlás. Pedig ahogy minden más, így ez is csak néhány egyszerű lépésből áll.
Truffles több száz gyereknek segített már abban, hogy magabiztosan viseljék a szemüvegüket.
Mindegy, hogy napszemüveget vagy a rendes, olvasás miatt hordott szemüveget rakjuk bele, a LensHD nevű eszköz fejlesztői szerint mindegyiket újjá varázsolja.
A kiterjesztett valóságos technológiát ugyan nem támogatja, de így sem nevezhető butának a Razer videojátékosoknak kitalált szemüvege.
Nagyot akarunk dobni a gazdaság teljesítményén? Adjunk mindenkinek szemüveget, akinek szüksége van rá! Jobb lehet a munkahelyi teljesítmény és kevesebb a baleset, egyetlen gyereket sem hátráltatna a tanulásban az, hogy rosszul lát. A szemüveg gazdasági hasznát sokan próbálták meg számszerűsíteni, ezt járjuk körbe a közgazdasági elméleteket bemutató sorozatunk mostani részében.
Vitathatatlanul kényelmesek a progresszív lencsés szemüvegek, ugyanis szemüvegcsere nélkül lehet élesen látni közelre és távolra is. Az egyik tudományos magazin annak járt utána, milyen hatással vannak a szemre az ilyesfajta lencsék.
Nem olcsó mulatság a szemüveg, ha gyakran változik (jellemzően romlik) az ember látásélessége: néhány évente új lencsét kell vásárolni.
Kifejezetten játékosok számára fejlesztett speciális szemüveglencsékkel állt elő az Oakley. A Prizm Gaming sorozat szemüvegei növelik a kontrasztot, segítik az éleslátást, és kékfényszűrőjükkel csökkentik a szemek fáradását.
Jóval kevesebben kerülnek kórházba koronavírus-fertőzéssel azok közül, akik szemüveget viselnek legalább napi nyolc órában. Erre a következtetésre kínai kutatók jutottak, miután áttanulmányozták koronavírusos betegek kórtörténetét.
A Facebook a Ray-Ban szemüvegeit is gyártó olasz Luxotica nevű céggel állt össze, hogy elkészítse az első AR-szemüvegét.
Az amerikai Lucas Rizzotto egy évet szánt arra, hogy elkészítse az időgépes projektjét. Az eredményt valószínűleg mindenki szívesen kipróbálná.
A különleges szemüveg egy postaládában hevert. Közel 6 millió forintot érhet.
Egy különleges szemüveggel akár gyógyítható is lehet a színtévesztés – állítják amerikai szakemberek.
A magyarországi hackathon után Európában is tarolt a Team Discover nevű csapat által megálmodott egészségügyi eszköz.
Könnyen meg tudunk feledkezni arról, mennyire fontos, hogy lássunk. De gondoljon arra, hogy a környezetéből érkező ingerek 80%-át a szemén keresztül észleli – ezt a tényt ismerve máris felértékelődik ez az egyébként természetesnek tűnő „adottság”.