„Ez a Madonna cica bármennyire is teszi-veszi magát, azért igazán nem nagy szám”
Nőnek pláne nem. Énekesnőnek még kevésbé. Egy magyar zenei kiadvány 1986-ban Madonna bukását jósolta. És még nem is ez a legnagyobb gond vele.
Nőnek pláne nem. Énekesnőnek még kevésbé. Egy magyar zenei kiadvány 1986-ban Madonna bukását jósolta. És még nem is ez a legnagyobb gond vele.
A labdarúgás és a nők kapcsolatát még mindig a címben olvasható kontextusban képes leginkább értelmezni a sportág közege, és ezt az oroszországi foci-vb-n is rengeteg epizód alátámasztotta. A torna alatt nemcsak a labdába, hanem a nőkbe is belerúgtak párszor, ám ez kevésbé zaklatta fel a kedélyeket, mint egyes válogatott focisták származása.
Egy libanoni város a szenzációhajhászás céljából rövid nadrágba parancsolta a fiatal rendőrnőket. Szexista kampány vagy női tudatosságot növelő akció? A vélemények erősen megoszlanak.
Igazán otromba reklámkampánnyal állt elő a Burger King Oroszországban.
Mi mást csinálhatna egy nő a kampányban, mint azt, hogy a konyhában gondoskodik a férjéről?
Meglehetősen érdekesen fordítja a különböző külső és belső tulajdonságokra vonatkozó mondatokat a Google Fordító. A népszerű szolgáltatás alapján úgy tűnik, a nők jók és a férfiak rosszak, cserébe viszont a férfiak okosak és a nők buták. De vannak ennél jóval durvább különbségek is.
A kisfilmet a pénteki Tonigh Show with Jimmy Fallonban mutatták be.
Pedig így inkább nem kellene. Nagyon nem megy a kitörés a szexista sztereotípiákból.
Vesszük a nemi sztereotípiákat, és egészen kicsi koruktól kezdve bombázzuk velük a gyerekeinket, így aztán felnőve a lányok az önbecsülésüket, a fiúk az érzéseiket veszítik el. De mi történik, ha elfelejtjük a fiús és a lányos ruhákat, és hagyjuk, hogy a gyerekeink gyerekek legyenek?
Szexizmusból jelesre vizsgáztak a cég kínai piacra dolgozó kreatívjai.
Szabó Tímea szúrta ki a balatongyöröki biciklis fesztivál szexista reklámját.
A Szilícium-völgy története tankönyvi példája annak, hogy miként lehet kiszorítani a nőket egy olyan területről, ahol kompetensek. És persze van abban valami ironikus, hogy épp a techipart létszámban egyébként uraló férfiak érzik veszélyeztetve a munkájukat az e téren jelentősen alulmaradó nőktől.
A Google kirúgta azt az alkalmazottját, aki egy belső memóban bírálta a cég sokszínűségi politikáját.
"20 éve csinálom ezt, eddig sosem kellett lemennem a színpadról egy dal közben", mondja az amerikai zenész.
A Tusványoson a szombati Orbán-előadás alatt tiltakozni próbáló nőt nemcsak a helyszínen szidalmazta a felhevült tömeg, hanem utána verbálisan is erőszakot tettek rajta a kommentelők. Jutott neki lekezelés, kioktatás és szexuális beszólás, miközben sokan átsiklottak afölött, milyen mélyen kódolt nőkkel szembeni lenézés diktálja a mondatokat. Ha egy nő mond véleményt, arra elég sablonos reakciók érkeznek a férfiaktól.
Az amerikai elnök őszintén meglepődött, hogy a 64 éves francia first lady korához képest milyen jól néz ki. De miért gondoljuk bóknak azt, ha valakit a korához képes minősítünk? És egyáltalán milyen jogon mondunk véleményt mások alkatáról? Donald Trump diplomáciai baklövése mélyen rögzült előítéletekből táplálkozik.
A fesztivál, ahol hátulról, sunyiban fogdoshatsz seggeket. Biztos sokak számára csábító üzenet, de 2017-ben ez még az EFOTT-on is meredek.