Egyre csak romlik a levegő minősége
Már négy városban egészségtelen a levegő, további 17-ben pedig kifogásolt.
Már négy városban egészségtelen a levegő, további 17-ben pedig kifogásolt.
Összesen 17 városban problémás a levegő, ezek közül négyben egészségtelen, 13-ban kifogásolt a minősége.
A meteorológiai előrejelzést figyelembe véve a jövő hét végéig nem várható jelentős javulás a levegő minőségében – közölte az Országos Közegészségügyi Intézet (OKI).
Közegészségügyi szempontból Dunaújvárosban és Szegeden már egészségtelen a levegő.
Kína legújabban bekapcsolt légtisztítója olyan nagy, hogy a kutatók mérései szerint szinte azonnal csökkent a szmog koncentrációja a városban, amikor üzembe helyezték az eszközt. A végső tervek szerint még ennél is nagyobb lehet az építmény.
A légszennyezettség magas szintje miatt Újdelhiben egészségügyi vészhelyzetet hirdetett az indiai orvosi kamara.
A világ népességének jelentős része szennyezett levegőt szív be, a helyzet Ázsiában a legsúlyosabb. Új tanulmányokból kiderült, hogy az egészségre ártalmas szmogok kialakulásában meghatározó szerepet játszik az éghajlatváltozás.
A használt autók felére kiterjedne a fővárosi szmogriadó szigorítása. És a segédmotorokra is kiterjedne. Nem lehetne ingyen használni a tömegközlekedést, mert a tapasztalatok nem indokolnák.
Budapest mellett Miskolc, Nyíregyháza, Debrecen, Szeged, Pécs, Esztergom, Győr és Mosonmagyaróvár, valamint Salgótarján levegője is problémás.
Porálarcokat ad egy cég a budapesti kerékpáros futároknak. Egyelőre úgy tűnik, még napokig maradhat a szmogriadó a fővárosban.
A hírhedt pekingi szmognál is súlyosabb a légszennyezettség a mongol fővárosban.
Valamit az ónos esőnek is köszönhetünk: nagyot javult a levegő minősége Budapesten, ha hihetünk a térképeken feltüntetett adatoknak. Az ország keleti felén továbbra is nyomasztó a szmoghelyzet.