Az állam megjelent Leisztinger bányáiban
Eddig nem volt szó cégfelvásárlásról.
Az erősen környezetszennyező hagyományos energiahordozót mindenütt halálra ítélték a klímaváltozás elleni küzdelem során, de az Ukrajnában zajló háború és az energiaválság felülírta az eredeti szándékokat.
Az ázsiai ország az orosz nyersanyagipar egyik legfőbb vásárlója.
Megosztja a cseh kormányt a szénbányászat, de ez nem csoda, hiszem az ország energiaellátásának 40 százalékát még a fosszilis tüzelőanyag adja.
Egy szakértő azt állítja, a BorsodChemből kikerült magas sótartalmú szennyvíz beszivárgott a talajvízbe, ez okozta a bajt. A vállalat ezt vitatja, és saját szakértőt bízott meg. Közben a Borsodi Víz tulajdonosa fut a pénze után. Riport.
A környezetvédők a fejtés leállítását követelték és bírálták a német kormány klímapolitikáját. A tüntetőknek a rendőrkordonon is sikerült átjutniuk.
A szénbányászatra és feldolgozásra alapozott iparfejlesztést terveznek a Kelet-Mecsekben a térség önkormányzatai, a program egymilliárd eurós beruházást igényelne. Ám egyelőre még az sem biztos, hogy ez valóban megérné.
Múlt pénteken zárták be Európa legmélyebb kőszénbányáját Romániában. A 1100 méter mély Zsil-völgyi petrillai (Petrila) bányában 156 éven át folyt szénkitermelés.Románia vállalta, hogy 2018-ig bezár több veszteségesen működő Zsil-völgyi szénbányát, ezek közé tartozott a petrillai is, amely 1859-ben kezdte el működését. Pénteken megemlékezést szerveztek a bányászok, több tucatnyi csoportban jelentek meg egykori üzemük hivatalos felszámolásánál. A helyszínen fúvószenekar adta elő a vájárok himnuszát, majd egy csillén felhozták az utolsó egy tonna szenet.
Az újabb koncessziós pályázatok között szénbánya megnyitását célzó is szerepelhet, a kormány tervei között ugyanis szénbánya nyitása is szerepel - mondta Aradszki András, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) energetikáért felelős államtitkára.
A kormány támogatja a szénkitermelés bővítését, a magyarországi szénbányászat újraindítását – mondta Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter Budapesten, a Magyar Bányászati Szövetség Szent Borbála-napi országos központi ünnepségén szerdán.
Fiókokat zár be és embereket bocsát el az UniCredit, brutálisan beszakadt a cigiforgalom, Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szuper gazdasági növekedést vizionál, a Fed pedig nem csökkentette eszközvásárlási programját. Csányi Sándort pedig meghallgatta a horvát rendőrség. Kövesse a tündérmese folytatását a hvg.hu-val!
A mélyművelésű szénbányászat újraindítását fontolgatja Borsod-Abaúj-Zemplén megyében a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) és a megyei önkormányzat, amihez partner lenne a japán gazdasági, kereskedelmi és ipari minisztérium energiapolitikai célkitűzéseit támogató energiagazdasági intézet (IEEJ) és a Chiyoda vállalat - jelentették be az intézmények képviselői Miskolcon szerdán, sajtótájékoztatón.
Indiában – többek közt Gauhati és Bokapahari területein – emberek tömkelege dolgozik bányákban a megélhetéshez alig elegendő fizetésért. Pénz pedig lenne bőven: a parlament ellenzéki képviselői korábban ugyanis a kormányfő lemondását követelték, miután egy vizsgálat kiderítette, nagy veszteség érte az államot több helyi szénbánya versenyeztetés nélküli eladásával. A jelentés szerint a magántársaságok 34 milliárd dolláros nyereséghez jutottak azzal, hogy alacsony áron sikerült megszerezniük a bányákat.
A Wildhorse Energy után egy újabb ausztrál társaság kezdhet szénkitermelésbe nem hagyományos technológiával Magyarországon - írja a Napi Gazdaság keddi számában.
Decemberben jelképesen nyitották meg a farkaslyuki bánya "száját": a helybeliek most abban bíznak, hogy újraindulhat a szénbányászat a sorsára hagyott, óriási munkanélküliséggel küszködő borsodi településen. A kihaltabb utcák egyikében már szétbontották a házakat a lakók, ők aligha a tárnanyitásban bíznak, inkább csak abban, amit rögtön magukhoz vehetnek.