Magyarországon is megjelent a szúnyogfajta, amelyik legalább 22 féle vírust terjeszt
Már Magyarországon is megtalálható az ázsiai tigrisszúnyog, amelyik a házi és vadállatokat, továbbá az embert is szívesen csípi.
Már Magyarországon is megtalálható az ázsiai tigrisszúnyog, amelyik a házi és vadállatokat, továbbá az embert is szívesen csípi.
Magyarország tökéletes hely most a szúnyogoknak, hiába intéz ellenük többfrontos támadást az állam a kémiai és a biológiai gyérítéssel, ezek csak pár napig enyhítik a helyzetet, utána visszatér a szúnyogözön. Egyre több invazív szúnyogfaj is velünk él, a jövőben ők is több gondot okozhatnak. Addig is véssük az eszünkbe, hogy nem érdemes vakarni a szúnyogcsípést, mert csak rosszabb lesz.
Talán még sosem volt ennyi szúnyoggyérítési akció a tónál június közepéig, mint az idén.
Kutyákra akár halálos betegséget is terjeszthetnek a lepkeszúnyogok.
Világszerte egymilliárd ember válhat a betegségterjesztő szúnyogok új áldozatává az évszázad végéig a globális felmelegedés nyomán – figyelmeztetnek a kutatók.
Az ebek megtaníthatók arra, hogy kiszagolják a maláriával fertőzött embereket egy tanulmány szerint.
Idén augusztus közepéig 39 magyar betegedett meg nyugat-nílusi lázban, és információink szerint már több haláleset is történt a kórral összefüggésben. A statisztikákból ez nem derül ki.
Egy ausztrál városban megállították a dengue-lázat. A kutatók most azt remélik, hogy a malária és a zikavírus ellen is bevethetik a vérszívókat.
A nyugat-nílusi láz életveszélyes is lehet.
Mi, emberek elképzelni sem tudjuk, mit láthat maga előtt például egy egyszerű légy, a tudomány viszont már ezt is képes a realisztikushoz igen közelálló módon megmutatni.
Használt zokni és emberszag is felhasználható: a szúnyogkutatásban minden eszköz megengedett, hiszen halálos kórok terjesztőiről van szó. Szerencsére idehaza a felmelegedés ellenére sem okoznak még trópusi betegségeket a szúnyogok.