Sátoraljaújhelyen megszűnt a sürgősségi szülészeti és nőgyógyászati ellátás, legalább 50 kilométert kell utazniuk a betegeknek
A betegek mehetnek a 82 kilométerre lévő Miskolcra, vagy utazhatnak 50 kilométert Kisvárdára.
A betegek mehetnek a 82 kilométerre lévő Miskolcra, vagy utazhatnak 50 kilométert Kisvárdára.
A kalocsai kórház azt közölte, hogy a gyermekosztályra jelentkező orvos bérigénye az ellátandó betegek alacsony számához viszonyítva irreálisan magas, az általa kialakult bérfeszültség pedig az egész telephely működését veszélyezteti. Kunetz Zsombor szerint „ócska kommunista trükk” az orvos bérigényére kenni, hogy egy megyei intézmény a megye egy részében nem tudja ellátni a feladatát.
Az intézménybe az álláshirdetések szerint több osztályvezető főorvost is keresnek.
Az igazgató a munkaszüneti napok torlódásával magyarázza az intézkedést.
A környező városok kórházai veszik át a szülészeti ellátást.
Minisztériumi egyeztetést kezdeményez az önkormányzat a helyi kórház ügyében.
A DK országgyűlési képviselője szerint a Dr. Bugyi István Kórház fül-orr-gége osztályán nem működik fekvőbeteg-ellátás.
Egyszer már volt erre példa idén.
A Belügyminisztérium szerint a szülészeten a szakdolgozói létszám biztosított.
A járóbeteg ellátást és az egynapos beavatkozásokat biztosítják, a fekvőbetegek ellátását a térség négy másik kórháza oldja meg.
Takács Péter szerint társadalmi igényre reagálnak a rendelettel, amelyről a szakmai kollégiumokkal is egyeztettek.
Az egészségügyi elemző szerint a lépéssel a politika „gyáván odadobja a születendő gyermekek biztonságát”.
Már zajlik az országban azoknak az intézményeknek a kiválasztása, ahol „bensőséges hangulatú szülészeteken”, kevesebb orvossal, szülésznők jelenléte mellett adhatnának életet gyermeküknek a nők. A koncepció nem új, és sok országban jól működik, de Magyarországon megosztja a szakmát. Kérdés, valóban jobb lesz-e tőle a szülészeti ellátás, vagy a kormány csak a súlyos orvoshiányra keres megoldást.
Aláírásgyűjtés indult annak érdekében, hogy a budapesti Szent János Kórház szülészetén ne csak egy kísérő lehessen ott az anya mellett a vajúdáskor és a szüléskor.
A nyíregyházi kórház szerint nincs összefüggés a két eset között, mindkét kismamánál előre nem látható események történtek, amit a szakszerű ellátás ellenére sem tudtak visszafordítani.
Rétvári Bence szerint „a balassagyarmatiak számíthatnak a kormány messzemenő támogatására”.
Az ország egyik legnevesebb szülészetének tartott osztályán hónapok óta nehézkesen tudják beosztani az ügyeleteket. Miközben a dolgozók jelezték a vezetőség felé a problémát, és már arra is volt példa, hogy nem volt bent szakorvos ügyeleti időben, a kórház nyilvánosan csak annyit mond: minden rendben. Azt, hogy vannak problémák, még az Országos Kórházi Főigazgatóság is beismerte és elárulták azt is, hányan mondtak fel az elmúlt hónapokban.
Katona Renáta szülész-nőgyógyász azt szereti a hivatásában, hogy élethosszig tartó kapcsolatot jelent a páciensekkel, és úgy tartja, hogy az orvos-beteg kapcsolat nagyon élő, egyenrangú kötelék. A Brain Baron tartott előadása után arról beszélgettünk vele, hogy milyen volt pályakezdőként, egyedüli nőként helytállnia az első munkahelyén, mit okoz a nőkben, ha nem lehetnek a saját szülésük irányítói, vagy éppen az, ha a legfőbb értékükként a reprodukciót határozzák meg.
Korábban az intézmény orvosigazgatója, dr. Vendrei Gábor mondta le az ellátást kapacitáshiányra hivatkozva.
Hamar úrrá lett a patkányinvázión (egy patkány invázióján) a Szent János Kórház, a szóvivő szerint egyedi esetről van szó.