Sikerült egy féregjáratot szimulálni, üzenetet is küldtek át rajta a tudósok
Az amerikai tudósok egy kvantumszámítógép segítségével hoztak létre két, miniatűr fekete lyukat, ami igazolja, létezhetnek a féregjáratok.
Az amerikai tudósok egy kvantumszámítógép segítségével hoztak létre két, miniatűr fekete lyukat, ami igazolja, létezhetnek a féregjáratok.
Az új, környezetkímélő technológia tesztelésére egy A380-ast alakít át az Airbus, és új kiszolgáló létesítményeket is épít a cég.
Sokféle boszorkányban, démonban és különféle természetfeletti lényekben hittek az emberek a középkorban. Azóta eltelt sok száz év, rengeteget fejlődött a tudomány, azonban úgy tűnik, még mindig vannak, akik hisznek a boszorkányok erejében. Ráadásul nem is kevesen.
Akkor lehet hatékony a fúziós erőmű, ha minimális energiabefektetés mellett tud működni. Ez egyelőre még távolinak tűnik, de egy lépéssel ismét közelebb kerültünk ehhez a célhoz.
A hang pontos funkciója az állatok esetében egyelőre még nem ismert, azonban az is kiderült, hogy a hangtartományuk 7 oktávot ölel fel, szemben az emberek jellemző 3 oktávjával.
A kutatók a Szomáliában becsapódott El Ali meteorit egy 70 grammos darabkáját vizsgálták meg, és abban már legalább két új ásványt találtak.
Egy friss tanulmány eredményei nyomán az ökológusok megállapították, hogy a tőkés récék vándorlásuk során több száz kilométerre is képesek eljuttatni a magokat, noha korábban úgy vélték, ez legfeljebb néhány száz méter lehet.
Két évtizednyi kutatómunka után átment a klinikai teszten a lecanemab nevű gyógyszeres kezelés, ami segít lassítani az Alzheimer-kórban szenvedők leépülését.
A repülés és az autózás világában is áttörést hozhat az a szilárdtest-akkumulátor, melynek fejlesztéséhez összefog két francia óriásvállalat, az Airbus és a Renault. A repülőgépgyártó emellett a fenntartható kerozint készítő Neste vállalattal is partnerségre lépett.
Stephen Cohen professzor elképzelése szerint megvalósulhat a Földből az űrbe vivő lift, amely egyaránt alkalmas lenne rakomány és emberek űrbe juttatására.
Viták tárgyát képezi, hogy mikor kezdődhetett a kutyák háziasítása, egy 1985-ben talált csont vizsgálata azonban most leszűkíthette a kört.
A FiberX nevű mesterséges rost számtalan ételhez, így a pizzák mellett süteményekhez vagy a kenyérhez is hozzáadható, akár gluténmentesen is.
Már a nukleáris tengeralattjárókkal is képes stabil kommunikációs kapcsolatot fenntartani Moszkva „ítéletnapi repülőgépe”, melynek fedélzetéről működhet az orosz kormányzat egy esetleges atomcsapás idején.
Egy új kutatás eddig sosem látott módon mutatja meg, hogy a migrén miként lehet hatással az emberi agyra.
A dél-koreai Kjonghi Egyetem kutatói szerint ha a férfiak áttérnek a növényi alapú étrendre, jelentősen csökkenhet a vastagbélrák kialakulásának kockázata. A nőknél ilyen összefüggést viszont nem találtak.
A kutatók szerint a Whatcheeria nevű ragadozónak lassan, egyenletes ütemben kellett volna fejlődnie, ehelyett viszont azt találták, hogy rövid idő alatt komoly növekedést produkált.
A Science Alert összesen 20 olyan tanulmányt elemzett, melyben azt vizsgálták, hogy van-e különbség a kannabiszos fájdalomcsillapítás hatása és a placebo, tehát az „álgyógyszer” alkalmazása között.
A globális felmelegedés miatt olvadó gleccserekben rengeteg az ismeretlen baktérium és vírus. Olyan sok van belőlük, hogy – a statisztikai valószínűség szerint – egy részük biztosan veszélyes az egészségünkre.
Kiburi, a nyugati síkvidéki gorilla Teneriféről utazott Londonba, hogy segítségével tovább szaporodhasson a faj.
A NASA új űrhajója, az Orion megdöntötte az Apollo 13 rekordját – messzebbre jutott az 1970-ben repült űreszköznél.