Végre kiderítették, miért fázunk meg a hidegben
A tudósok az orrban végbemenő folyamatokat vizsgálták, hogy kiderüljön, miért vagyunk hajlamosak megbetegedésre, ha hideg az idő.
A tudósok az orrban végbemenő folyamatokat vizsgálták, hogy kiderüljön, miért vagyunk hajlamosak megbetegedésre, ha hideg az idő.
Az utolsó példány maradványait megtaláló kutatók egyike arra is rájött, hogy egy korábbi, az utolsó tasmán tigrisről készült felvételeken látható példány valójában nem az utolsó állat lehetett.
Egy nemzetközi kutatócsoport a Merkúr és a Nap közötti pályára küldene egy olyan űreszközt, amely atomórája érzékelni tudná a sötét anyag jelenlétét.
A „Covid-lábujjaknak” elnevezett tünet több szerven is duzzanatokat okozhat, bármilyen korú betegnél előfordulhat, és leginkább a fagyási sérülésre hasonlít.
Román természetvédők 259 madárfaj helyzetét elemezték, ebből 7 tartozik a súlyosan veszélyeztetett kategóriába, 27 további faj pedig mérsékelten veszélyeztetett. Az elmúlt évszázadban 12 madárfaj tűnt el a romániai költőállományból.
A bélmozgások hangjait elemzi a mellékhelyiségben egy kis érzékelő eszköz, jó szolgálatot tehet a bélbetegségektől gyakran sújtott területeken.
A kutatók szerint 2030-tól üzemelhet majd az a rádióteleszkóp, ami több tíz fényévről is képes észrevenni egy repülőtéren használt radart.
A most felfedezett dinoszauruszfaj, a Daspletosaurus wilsoni lehet a hiányzó láncszem a Tyrannosaurs rex ősének megismeréséhez.
Az elmúlt hetekben több olyan műtétet is végeztek az orvosok a Semmelweis Egyetemen, amely az eddiginél pontosabb beavatkozást tesz lehetővé.
Csaknem 50 éve nem járt ember szállítására alkalmas amerikai űrhajó a Holdhoz ilyen közel.
A következő két évben több mint egymillió új csillagnál nézik meg, hogy lehet-e a körülötte lévő bolygókon intelligens életforma.
Apró agyuk ellenére a méhek is érző, sőt játékos lények – derül ki londoni viselkedésökológusok kutatásából. Golyókat is szívesen játszanak, úgy, hogy nincs közvetlen előnyük belőle.
Az elmúlt 2,1 millió évben három jelentős kitörést produkált a Yellowstone vulkánja, a következő kitörés várható időtartama körül azonban sok a bizonytalanság. Egy új felfedezés azonban pontosíthatja a prognózisokat.
A kutatók spray formában juttatnák ki a baktériumok elpusztításához használható vírusokat az élelmiszerek felületére, hogy azok ne okozzanak megbetegedést.
Az ember és a kutya közötti genetikai különbségek vizsgálata vezethet el a rákos megbetegedések jobb megértéséhez.
Mark Rober egy rakétával fellőtt az űrbe egy tojást, ami egy különleges szerkezetnek köszönhetően épségben esett vissza a földre.
A kutatók Svédországban próbálják ki először embereken, hogy a Parkinson-kórban szenvedő betegek elhalt idegsejtjei helyére újakat ültetnek be.
A jelek szerint egyre gyakrabban fordul az elő, hogy az anyaméhben kifejlődő plusz ér – ami a kar fejlődését segíti – nem fejlődik vissza, hanem felnőttkorunkra is megmarad.
Egy térbeli fénymodulátort fejlesztettek ki a tudósok, ami precíz fényszabályozással hoz létre hologramot. Ez a megoldás önvezető autókban és az orvoslásban is jó szolgálatot tehet a jövőben.
Az Oxfordi Egyetem kutatói számoltak és kísérleteztek, hogy aztán kiderüljön, hogyan akadályozható meg, hogy a ketchup a ruhánkon landoljon.