DHL-futár vitt a londoni állatkertbe egy 200 kilós gorillát
Kiburi, a nyugati síkvidéki gorilla Teneriféről utazott Londonba, hogy segítségével tovább szaporodhasson a faj.
hvg.hu
A fajmentő tenyészprogram sikeressége érdekében több mint 3000 kilométert – egész pontosan 3062 km-t – utazott a Kiburi nevű gorilla, hogy új otthonra és társra találjon a londoni állatkertben. A 18 éves, 193 kilogrammos állat a tenerifei Loro Parque állatkertből utazott Londonba, hogy összeismerkedjen az ottani két nősténnyel, Mjukuuval és Effie-vel.
Az állatot a DHL segítségével szállították egyik állatkertből a másikba. A dobozában repülőgéppel utazott, majd a landolás után autóval szállították a londoni lakhelyére.
Az IFLScience beszámolója szerint néhány nap után Kiburi már belakta a kifutóját. A hím egy idősebb fajtársa, Kumbuka 2018-as halála után került képbe, mint potenciális utódnemző. Négy éven át vizsgálták, hogy genetikailag is alkalmas-e erre, és úgy találták, hogy megfelelő lehet a fajmentő program számára.
A szakemberek szerint a nyugati síkvidéki gorillából ma már alig 100 ezer példány él, ezért veszélyeztetett fajnak minősül. A populációt az orvvadászok, az éghajlatváltozás és a betegségek is tizedelik. 2000 óta az ebolavírus számos példányt fertőzött meg, akik elpusztultak a betegségben.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.