Több a töltőállomás, mint a villanyautó
Az idén Magyarországon öt villanyautót helyeztek forgalomba, miközben ennél több nyilvános töltőállomást avattak - írta a Népszabadság.
Az idén Magyarországon öt villanyautót helyeztek forgalomba, miközben ennél több nyilvános töltőállomást avattak - írta a Népszabadság.
Németország egymillió elektromos autót akar 2020-ra, bár egyes vélemények szerint reálisabb volna a 600 ezres célkitűzés.
Áramadó villanyautót fejlesztett ki a Nissan japán autógyár: áramszünet esetén a kocsi akár 50 órán át is biztosítani tudja egy lakás áramellátását.
Új típusú elektromos meghajtású autót konstruált egy japán cég: a jármű minden kerekét külön motor hajtja és több mint 300 kilométert képes megtenni egyetlen feltöltéssel.
Egyre több, már mintegy 4000 tiszta és csendes, villanyautó közlekedik Norvégia útjain. Az egyébként kőolajból meggazdagodott országban az egy lakosra jutó villamos-meghajtású négykerekűek száma a legmagasabb a világon – mondta el Rune Haaand, a Norstart fogyasztóvédelmi szövetség munkatársa.
A német kormány milliárdokkal kívánja támogatni elektromos autók vásárlását - írta csütörtöki számában a Bild című lap.
A Magyar Villamos Művek is beszállhat egy hazai fejlesztésű elektromos városi kisautó első flottájának létrehozásába.
A kínai kormány Sanghajt választotta az elektromos autó-fejlesztés országos kísérleti központjává. A nyersanyagimport-függőség és a környezetszennyezés miatt aggódó Peking célja 2012-re 150 ezer, 2020-ra pedig több mint 10 millió alternatív energiaforrással üzemelő jármű forgalomba helyezése az országon belül.