Ausztráliában 700 ezer oltás után két vérrögösödéses esetet találtak
De egyik AstraZenecával oltott páciens sem halt meg.
De egyik AstraZenecával oltott páciens sem halt meg.
Négy páciensnél keletkeztek vérrögök a Janssen oltás beadása után, egyikük meg is halt.
A 18–30 éves korosztály számára a vérrögképződéses esetek miatt tették lehetővé az Egyesült Királyságban, hogy más vakcinát kapjanak.
A gyártó által jegyzett kutatást az Egyesült Államokban végezték, de azt egy külön, független bizottság vizsgálta. Az eredmények alapján a vakcina nem növeli a vérrögképződés kockázatát.
A kutatók szerint az oltás aktiválhatja a vérlemezkéket, amelyek a véralvadásban játszanak szerepet.
Az utóbbi napokban több országban is leállították az oltóanyag használatát, miután vérrögképződéses esetekről kaptak bejelentést.
A hírekben elterjedt vérrögképződéses esetek miatt döntöttek így.
Tizenhét országba jutott el az a vakcinatétel, amelynek a biztonságossága ügyében kérdések merültek fel. Az OGYÉI szerint Magyarországra nem érkezett abból a szállítmányból. Olaszország viszont egy másik tételt vizsgál.
Dániában jelenleg nem oltanak az oxfordi vakcinával.
Rettenetesen ijesztő, de sajnos igaz. – Ráadásul nem ez az első eset.
Minél sűrűbb és ragadósabb a vérünk, annál nehezebben áramlik az erekben: ettől pedig nő az esélye annak, hogy vérrögök alakulnak ki a szervezetünkben. A vérrögök az agyba, a tüdőbe vagy a szívbe eljutva elzárhatják az ereket. A vérrögöknek tehát életveszélyes következményei is lehetnek, a tüdőembóliától a stroke-on keresztül a szívrohamig. – Néhány apró táplálkozási trükkel azonban könnyen hígabbá tehetjük a vérünket, és elkerülhetjük a vérrögök kialakulását.
A Berlini Egyetem és a Techniker Krankenkasse betegbiztosító közös kutatásának eredménye szerint az újgenerációs fogamzásgátlók szedése következtében könnyebben alakulnak ki vérrögök, elsősorban az középkorú vagy idősebb szervezetben, mint régebbi gyógyszerek szedése esetén.
Mintegy kétszeresére növelik a vérrögképződés kockázatát a lombikbébi-eljárással teherbe esett nőknél a mesterséges megtermékenyítés során használt hormonális gyógyszerek - vált ismertté egy svéd tanulmányból.
A kutatók szerint hiába kísérleteznek ki egyre alacsonyabb hormontartalmú és emiatt egyre biztonságosabbnak kikiáltott fogamzásgátlókat a gyártók, mégsem nyugodhatnak meg teljesen a tablettákat szedő nők. A legújabb kutatások szerint az úgynevezett negyedik generációs a tablettáknál ugyanis háromszor nagyobb a trombózisveszély.