Elkérte a telefont, hogy zenét keressen rajta, majd titokban átutalt magának 19 millió forintot
A pénz nagy részét sikerült visszaszerezni.
A pénz nagy részét sikerült visszaszerezni.
Meglepő tényre mutatnak rá a felmérések: annak ellenére, hogy viszonylag olcsón elő lehet fizetni a korlátlan zenehallgatást kínáló különféle szolgáltatásokra, a fiatalabb korosztály tagjai egyre inkább illegális módszereket választanak, ha zenét akarnak hallgatni.
A Spotify állítja: nem lehet pénzt szerezni a saját, 30 másodperces „zeneszámok” végtelenített lejátszásával, szemben az interneten terjedő legendával.
Bűnözésből származó pénzt használnak a svéd bandatagok arra, hogy hallgatottságot vásároljanak a Spotifyon, így a cégtől kapott pénz már tiszta bevételnek minősül.
Hamarosan érkezhet a kiváló hangminőséget kínáló Spotify-csomag, ám feláras lesz, szemben több konkurens szolgáltatással.
Pizsama, kispárna, fogkefe – ezeket mindenki tartsa magánál, aki befekszik egy alvós koncertre. Itthon jelenleg Halász Péter producer csinál olyan zenei eseményeket, ahol az általános alvási ciklikussághoz igazított, egész éjjel szóló elektronikus zenedarabra lehet aludni vagy szenderegni. Hogy az agyunk mennyire tud pihenni zenére, és mi történik a testünkben zene hallatán, az is kiderül a cikkünkből.
Furcsa hibáról panaszkodnak az Apple Music felhasználói, akiknél látszólag más emberek lejátszási listái kerültek elő az alkalmazásban.
Reneszánszát éli az analóg zenehallgatás és filmnézés, tömegek mégsem tekerik vissza az idő kerekét. A lelkes audiofil fiatalok és a horrorfanatikusok sem taszíthatják le a streamingszolgáltatásokat az élről, de a letűnt technológiák felfuttatását éppen az újabbak terjedése idézi elő.
Sokan szeretnek zenehallgatás közben álomba süppedni, de vajon milyen típusú dalok segítik leginkább az elalvást? – tették fel a kérdést dán kutatók.
A legtöbben a Spotifyt és az Apple Musicot ismerik, de vannak más zenei streaming szolgáltatások – olyanok is, ahol fizetni sem kell és reklámok sincsenek. Olykor meglepő gazdag választékkal, mint a Jango esetében.
Megkönnyíti a Microsoft a Windows 11-ben a Spotify használatát, ehhez pedig már egy widget is készült.
Miközben a nyugati országokban milliók várják a Spotify Wrapped összegzését arról, hogy milyen és mennyi zenét hallgattunk az elmúlt évben, Oroszországban erre hiába vártak a felhasználók. A Rigában működő Meduza című orosz lap a VKontakte és a Yandex Music toplistáit elemezve mutatta be, miről árulkodik, hogy mi kerül ma a toplistákra.
Az köztudott, hogy a zene milyen jó hatással van a közérzetre, de egy ideje egyre több kutatás készül és igazolja, micsoda hatásai vannak a zenehallgatásnak. A friss felfedezéseket egyre több helyen alkalmazzák is.
A hangerő mérséklésével több mint egymilliárd ember hallását lehetne megóvni meg egy friss tanulmány szerint.
Az Artisjus Egyesület megbízta a francia Sacemet, Európa legnagyobb zenei közös jogkezelőjét azzal, hogy 2023 januárjától képviselje a magyar zenei repertoárt a nagy online streaming szolgáltatóknál. Az Artisjus ígéri, a most létrejött megállapodás révén az általa képviselt magyar dalszerzők az elérhető legmagasabb összegű jogdíjat kapják majd online elhangzásaik után, ráadásul jóval gyorsabban juthatnak hozzá ehhez a bevételhez, mint korábban.
Minden várakozást felülmúlva már 195 milliónál tart azoknak a száma, akik hajlandóak fizetni a Spotify zenei streamingszolgáltató tartalmaiért. Év végére elérheti ez a szám a 200 milliót is.
Az Apple új felsőkategóriás fülhallgatója első blikkre ugyanolyan, mint az elődje, de ahogy megszólal rögtön tudjuk, hogy ez itt most valami nagyon új. Kipróbáltuk a fejlettebb zajszűrős, hangszórós töltőtokos AirPods Pro 2-t.
Elsősorban praktikus okokból használják otthon ma is az évtizedes műszaki cikkeket a magyarok, de ha zenéről van szó, erős nosztalgiát érzünk.
Átlépte a 100 milliós határt az Apple Musicon meghallgatható dalok száma – közölte hétfőn a vállalat, amely a bővülés igen gyors mértékéről is számot adott.
Egy átfogó európai tanulmány szerint a streamingpiac egyre sokoldalúbb, a felhasználók száma pedig folyamatosan bővül, ami jelentős bevételhez juttatja a szolgáltatások üzemeltetőit. Eközben viszont a jogdíjak a legtöbb alkotó számára elfogadhatatlanul alacsonyak.