Riasztást adott ki a magyar kormány, tombol a zsarolóvírus-támadás
Riasztást adott ki a WannaCry zsarolóvírus miatt a Kormányzati Eseménykezelő Központ.
Riasztást adott ki a WannaCry zsarolóvírus miatt a Kormányzati Eseménykezelő Központ.
Egy évben csak néhányszor gyűlnek össze egy helyre a világ legnagyobb kiberbiztonsági vállalatainak tapasztalt szakértői. Az elmúlt csütörtök-péntek egy ilyen alkalom volt.
Nemzetközi nyomozás indulhat a világszerte, így Magyarországon is fertőző zsarololóvírus-támadás miatt. Az ORFK-nál egyelőre nincs helyzet.
Magyarországon is veszélybe kerülhet a betegellátás a globálisan zajló kibertámadás miatt – hívta fel a figyelmet a Sophos kiberbiztonsági vállalat. Kisebb léptékben, de korábban is volt már erre példa.
A pénteken kirobbant, mostanra a világ minden szegletébe elérő kibertáadássorozat után a Windows operációs rendszer már nem támogatott verzióira is elkészítette a gyorsjavítást.
Rossz kezekbe kerülve pusztító csak igazán az amerikai titkosszolgálat (NSA) által kifejlesztett szoftveres kártevő, amely már 99 országban bénított meg számítógépeket. Kórházak után iskolákban is bent van.
A legújabb jelentések szerint már 99 országban észlelték a legújabb zsarolóvírus támadását. A WannaCry és más, hasonló neveken támadó rosszindulatú program 300 dollárét cserébe szabadítja fel a blokkolt számítógépet.
Nagyon gyorsan terjed a péntek délután indult kibertámadás-sorozat, világszerte több vállalatot elért a zsarolóvírus.
A történelem eddigi legnagyobb erejű zsarolóvírusos támadása terjed jelenleg az interneten. A mostanra már nem csak magánfelhasználók gépeit, hanem kórházak működését is megbénító attak egyetlen dologra világít rá: lusták vagyunk és felelőtlenek.
Világszerte már 99 országot érint, és egyre csak tovább terjed az a péntek délután indult kibertámadás-sorozat, amely miatt az Egyesült Királyságban már kórházak rendszere is leállt, az intézményekben felfüggesztették a sürgősségi ellátást. Az érintett felhasználók száma gyorsan nő, egy zsarolóvírus van a háttérben. A WannaCry és más, hasonló neveken támadó rosszindulatú program 300 dollárét cserébe szabadítja fel a blokkolt számítógépet.
Kis időre visszavonult az egyik legismertebb és legveszélyesebb zsarolóprogram, most viszont újra fertőz, és egyre pimaszabb.
A legfrissebb adatok szerint továbbra is a trójai programok uralják a számítógépes vírusok toplistáját. A rangsorban újra feltűnt a kifejezetten zsarolóvírusokat terjesztő Nemucod trójai program is.
Kis túlzással szinte már minden nap kapunk hírt valamilyen kellemetlenkedő zsarolóvírusról. Ideje egy nemzetközi összefogásnak ellenük.
Miközben folyamatosan érkeznek a hírek a zsarolóvírusok gonoszkodásairól, a Google úgy véli, biztonságban vannak az androidos appokat használók.
Képzelje el, hogy egyszer csak nem tud hozzáférni a saját telefonjához, és mindez azért történt, mert pornót nézett. Az ESET szakemberei többek között egy ilyen kártevőre hívják fel a figyelmet.
Az elmúlt két év során megszaporodtak a zsarolóvírus- (ransomware-) támadások. A legrosszabb azonban még csak most kezdődhet.
Az eset, amelynek részletei a napokban kerültek nyilvánosságra, tanulságul szolgálhat a hotelek számára: senki sincs ma már biztonságban a zsarolóvírusoktól, amennyiben nem erősíti meg kellően informatikai rendszere védelmét.
A hazai vállalatok az elmúlt két évben összesen félmilliárd forintot fizethettek ki váltságdíjként a zsarolóvírusok fejlesztőinek – állítja a kiberbiztonsággal foglalkozó G Data. Egy amerikai felmérés szerint a cégek nagyobb valószínűséggel engednek a zsarolásnak, mint a magánemberek.
Egy új zsarolóvírus meglepő feltételhez köti a titkosított fájlok kikódolását. Oktatni szeretné az áldozatait.
Megtörtént az első valós, dokumentált eset: androidos televíziót fertőzött meg egy zsarolóvírus.