Új képek érkeztek Kim Dzsong Unról, ettől biztos elretten az egész nyugati világ
Az észak-koreai vezető fegyvergyárakban tett látogatásai során tanácsokkal is ellátta a munkásokat.
Az észak-koreai vezető fegyvergyárakban tett látogatásai során tanácsokkal is ellátta a munkásokat.
Elméletileg nukleáris hajtású, a szakértők szerint azonban inkább egy akkumulátorról üzemelhet Észak-Korea egyik legújabb atomfegyvere, amely állítólag egy 1000 kilométerre lévő célpontra is „nukleáris cunamit” tud zúdítani.
Valószínűleg Phenjan hajlandó tárgyalni a kiadásáról.
Megjelenésüket és méretüket tekintve gyakorlatilag az amerikai haderő drónjainak tökéletes másolatai az új észak-korai pilóta nélküli légi járművek, bár egyelőre a képességeikről keveset tudni.
Phenjan két rövid hatótávolságú ballisztikus rakétát lőtt ki.
Travis Kinget az ENSZ szerint őrizetbe vehették az észak-koreai hatóságok.
Az amerikai hadsereg vizsgálja, mi történhetett: egy katonájuk, miután fegyelmi eljárás alá vonták, előbb megszökött a repülőtérről, ahonnan haza kellett volna utaznia, bekerült a két Koreát elválasztó területen tartott bejárásra, majd átszaladt északra, ahol őrizetbe vették.
Több mint egy órán át repült a rakéta, mielőtt Japántól nyugatra a tengerbe csapódott volna. A rakétát azután lőtték ki, hogy Phenjan megtorlással fenyegette az Egyesült Államokat arra hivatkozva, hogy az állítólag kémrepülőt irányított Észak-Korea légterébe.
A kilövés válasz lehetett a dél-koreai és amerikai csapatok csütörtökön befejezett éleslövészeti gyakorlatára.
Drámai BBC beszámoló készült arról, hogy az éhezés immár hétköznapi realitás a 26 milliós Észak-Koreában, ahol a diktatúra minden pénzt a fegyverkezésre fordít, és fütyül a hatalmi piramis alján szorgoskodó milliókra.
A Covid után újranyitják a napokban az Észak-Korea és Kína közötti határt. A kockázat azonban eddig sem a koronavírus volt.
Új szankciókat jelentett be Szöul a Kimszuki nevű észak-koreai hackercsoport ellen, melyet azzal gyanúsít, hogy segíti az észak-koreai vezetés műholdfejlesztési kísérleteit, és részt vett Phenjan legutóbbi, sikertelen műholdfellövésében is.
A haditengerészet azon fáradozik, hogy felhozza a felszínre a mintegy 30 méter hosszú Csollima-1 elnevezésű hordozórakéta 15 méter hosszú darabját.
A Republikánus párt szerint sem jó taktika gyilkos diktátoroknak gratulálni a közelgő amerikai választások előtt.
Észak-Korea felől jelentkező kiberfenyegetés miatt adtak ki figyelmeztetést az Egyesült Államok kormányzati szervezetei együttműködésben a dél-koreai hatóságokkal – közölte az amerikai külügyminisztérium.
Kim Jo Dzsong bűnbandának nevezte az Egyesült Államok vezetését, amely szerinte hiába támadja a kémműhold tervét, már „több ezer” hasonlót állítottak pályára.
A dél-koreai hírszerzés a mesterséges intelligencia segítségével becsülte meg az észak-koreai vezető súlyát.
Műholdja pályára állításának kudarcát Észak-Koreától szokatlan őszinteséggel ismerte el Phenjan, ám közben azt is megígérte, hogy minél hamarabb végrehajtja a következő indítást.
Japán máris közölte, hogy minden, a szigetország területét fenyegető rakétát megsemmisítenek.
Újra lecsapott az észak-koreai „igazságszolgáltatás”: a rendőrök egy Bibliát találtak egy lakásban és a törvényeknek megfelelően az ott élő család valamennyi tagját – köztük egy kétéves gyereket is – életfogytig tartó börtönbüntetésre ítélték.