Putyin kényszerűségből felmelegítette az örök és megbonthatatlan barátságot Észak-Koreával
A kölcsönös érdek ismét egymás mellé sodorta Oroszországot és Észak-Koreát, mely utóbbit Moszkva a Szovjetunió szétesése után magára hagyott.
A kölcsönös érdek ismét egymás mellé sodorta Oroszországot és Észak-Koreát, mely utóbbit Moszkva a Szovjetunió szétesése után magára hagyott.
A Fehér Ház azt valószínűsíti, hogy a felszerelésért cserébe Kim Dzsong Un orosz fegyvertechnológiát kért.
A szomszédos Dél-Korea is tiltakozott, de hiába.
A határt átlépő vasúti kocsik száma a Kim Dzsong Un–Vlagyimir Putyin-csúcstalálkozó után indult határozott növekedésnek.
Travis King nevetve szaladt át a határon, visszafelé viszont valószínűleg már nem fog futkározni.
Észak-Korea segítené ki a munícióhiánnyal küzdő Oroszországot, ám a régi fegyverek csupán tapaszt jelentenek az orosz hadiiparon tátongó seben. Phenjannak lőszere van bőven, de amikor használta, sok vagy nem ért célba, vagy nem robbant fel.
Összeáll-e vajon a Minszktől Phenjanig tartó diktátor triumvirátus?
Véget ért a diktátorcsúcs, Észak-Korea és Oroszország barátságát azonban sokáig nyögheti a világ.
Továbbra is megsínyli Oroszország Ukrajna lerohanását, a nyugati szankciók miatt átszervezni kényszerültek gazdaságuk jelentős részét és ez eléggé ráfizetésesen sikerült. A bajban a leglátványosabban Kína sietett segítségükre, de néhány frissen napvilágot látott adat szerint ennek is komoly ára volt. Most Észak-Koreáé a rivaldafény, a Putyin–Kim-csúcstól az orosz elnök azt remélheti, hogy a diktátorkollégájától beszerzett plusz lőszerekkel még tovább tudja nyújtani a háborút, hogy kivéreztesse Ukrajnát.
Ha igaz az a mondás, amely szerint madarat tolláról, embert barátjáról lehet megismerni, akkor igazán rosszul érezhetik magukat az Orbán-kormány tagjai, akik változatlanul a hagyományos keresztény értékek védelmezőjeként tekintenek Vlagyimir Putyinra. Az orosz elnök ugyanis éppen a népét halálra éheztető észak-koreai diktátorral, Kim Dzsong Unnal kötött „örök” barátságot. A Vosztocsnij űrközpontban elért alku az egész világ stabilitását veszélyeztetheti.
A Vosztocsnij űrállomáson találkozott Vlagyimir Putyin és Kim Dzsong Un. A találkozót megelőzően Észak-Korea két rövid hatótávolságú ballisztikus rakétát lőtt ki keleti partvidéke irányába.
Az észak-koreai vezető nem fél a repüléstől, mint az apja, mégis egy páncélozott vonat a bevett közlekedési eszköze. Ezzel futott be most Vlagyivosztokba is, hogy Vlagyimir Putyinnal találkozzon.
A Google fenyegetéselemző csoportja szerint észak-koreai hackerek céloztak meg biztonsági kutatókat, kihasználva legalább egy nulladik napi sérülékenységet.
Észak-Korea legfelsőbb vezetője, Kim Dzsong Un megkezdte útját Vlagyivosztokba, a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel tervezett csúcstalálkozóra.
A szombati kilövésekre két nappal azután került sor, hogy az amerikai és dél-koreai hadsereg befejezte 11 napos közös hadgyakorlatát, amit Észak-Korea az invázió próbájának tekint.
Hiába érkeznek F–16-os vadászgépek Ukrajnába, a háborúzó felek sürgetőbb problémája, hogy gyorsabban használják el a lőszert és a haditechnikát, mint azt pótolni tudnák. A hiányt a semleges országok készleteiből fedeznék.
Az FBI szerint az elmúlt 24 órában 1580 bitcoint kezdett el mozgatni az észak-koreai hackercsoport, a Lazarus Group tagjai. Hamarosan pénzre válthatják a korábbi lopásokból származó kriptovalutát.
Az Air Koryo első gépe kedden reggel Pekingben landolt. Felkészül: Vlagyivosztok.
Az akciót a hétfőn kezdődő nagy amerikai-dél koreai közös hadgyakorlat elé időzítették.