Baj van az észak-koreai segélyezéssel
A háborús veszély miatt a dél-koreai civilszervezetek leállították az észak-koreai humanitárius segélyezést – derül ki szerdai szöuli sajtójelentésekből.
A háborús veszély miatt a dél-koreai civilszervezetek leállították az észak-koreai humanitárius segélyezést – derül ki szerdai szöuli sajtójelentésekből.
Radioaktív részecskék nyomaira bukkantak a levegőben az ENSZ megfigyelő intézményének szakemberei. Ez kapcsolatban lehet Észak-Korea februári kísérleti atomrobbantásával - jelentette be kedden a világszervezet.
Észak-Korea atomhatalomként akar tárgyalni az Egyesült Államokkal, és elfogadhatatlanok számára azok az amerikai feltételek, hogy a párbeszéd előtt lásson hozzá az atomfegyverek leszereléséhez, illetve állítsa le rakétakísérleteit.
Kim Dzsong Il személyes szakácsa árult el titkokat az észak-koreai diktátorcsalád mindennapjairól. Kim Dzsong Il megtiltotta családtagjainak, hogy illatszereket használjanak.
Óva intette Észak-Koreát az újabb fenyegetésektől a dél-koreai és az amerikai vezérkari főnök, mondván, hogy a közelmúltbeli provokatív fenyegetések özöne is kedvezőtlen hatást fog gyakorolni az elszigetelt kommunista rezsimre.
Az észak-koreai sajtó ismét háborúval és "elképzelhetetlen katasztrófával" fenyegetőzik, mert Dél-Koreában a legmagasabb szinten kétségbe vonták hadviselési képességét.
Észak-Korea nem Amerikától fél, hanem Dél-Koreától, amely mindennap bizonyítja, hogy lehet másképp is élni.
Növelni kell az Észak-Koreára nehezedő nemzetközi nyomást és szigorítani kell a háborúval fenyegetőző kommunista országgal szemben hozott gazdasági szankciókat, hogy Phenjan átgondolja külpolitikáját - közölte Abe Sindzó japán kormányfő csütörtökön.
Phenjan feltételeket szab a tárgyalásokhoz. Többek között követeli a térségben lévő amerikai atomfegyverek kivonását.
Az amerikai elnök további provokatív lépésekre számít Észak-Korea részéről a következő hetekben, de azt nem hiszik Washingtonban, hogy a kelet-ázsiai ország képes atom robbanótöltetet szerelni ballisztikus rakétára.
Lezuhant az észak-koreai határ közelében egy amerikai harci helikopter 16 emberrel a fedélzetén – jelentette az AFP hírügynökség.
Ismét katonai fellépéssel fenyegette meg Phenjan Dél-Koreát: a sztálinista rezsim újabb, keddi ultimátumában megtorló akciót helyezett kilátásba ellene, ha nem hagy fel ellenséges magatartásával.
A dél-koreaiak még mindig rezignáltan veszik tudomásul északi szomszédjuk fenyegetőzését. A szöuliak elképzelhetőnek tartották, hogy Kim már csak azért sem indította el az Észak-Korea keleti partjára szállított ballisztikus rakétát, mert kínos lett volna, hogy ha az - mint a tavalyi kísérletnél - épp az államalapító nagyapja születésnapjának alkalmából vall kudarcot vagy lövik le az amerikaiak.
Észak-Korea lépéseinek kiszámíthatatlansága jelenti a legfőbb veszélyt a Koreai-félszigetre és a régióra nézve Anders Fogh Rasmussen NATO-főtitkár szerint. Rasmussen Tokióban közös politikai nyilatkozatot adott ki Abe Sindzó japán kormányfővel a nemzetközi szervezet és a szigetország együttműködésének elmélyítéséről.
Százegy éve született Kim Ir Szen, a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság mai napig örökös elnöke, akinek teljhatalma a kommunizmus történetében példátlan módon immár fiáról unokájára szállt. Ráadásul ő az egyetlen kommunista vezető, aki pártja szerint halhatatlan lélekként él tovább.
Japán "nem utasítja vissza a párbeszédet" Észak-Koreával, ha a háborúval fenyegetőző Phenjan lépéseket tesz atomprogramjának feladása felé – mondta hétfőn Szuga Josihide tokiói kormányszóvivő, miközben a japán védelmi miniszter bejelentette, hogy a szigetország teljes készültségben várja a kommunista rezsim esetleges rakétakilövését.
Az Egyesült Államok kész tárgyalni Észak-Koreával, de ehhez Phenjannak valódi lépéseket kell tennie a nukleáris leszerelés felé – mondta John Kerry amerikai külügyminiszter hétfőn, Tokióban.
Nagyapja és apja nyughelyére, a phenjani Kumszuszan-emlékpalotába látogatott hétfőn Kim Dzsong Un észak-koreai vezető az ország legnagyobb nemzeti ünnepe, az országalapító Kim Ir Szen születésének évfordulója alkalmából – jelentette a KNCA észak-koreai állami hírügynökség.
Az Egyesült Államok elleni atomháborút modellező videofelvételt tett közzé a hét végén Phenjan: a terv szerint az észak-koreai hadsereg négy amerikai célpontra mér atomcsapást.