Baj van az észak-koreai segélyezéssel

A háborús veszély miatt a dél-koreai civilszervezetek leállították az észak-koreai humanitárius segélyezést – derül ki szerdai szöuli sajtójelentésekből.

  • MTI MTI
Baj van az észak-koreai segélyezéssel

A dél-koreai hírügynökség jelentése szerint több civilszervezet arról tájékoztatott, hogy az országegyesítési minisztérium egyelőre élelmiszerek és alapvető egészségügyi ellátmány szállítására sem ad mindig engedélyt. Emellett a humanitárius segélyezéssel foglalkozók a katonai konfliktus veszélye miatt is óvakodnak attól, hogy a térségben tevékenykedjenek.

A szöuli tárca megismételte, hogy nem akarja betiltani a humanitárius támogatást, de az arra vonatkozó engedélyeket eseti alapon bírálja el.

A civilszervezetek felhívták a figyelmet, hogy a humanitárius tevékenység segíthet enyhíteni a feszültséget a két ország között. Mások szerint ugyanakkor észak-koreai részről is megcsappant a fogadókészség a segélyek iránt.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?