Megvan a pénz a szociális dolgozók pótlékemelésére
Kétféle pótlékot visszamenőleg emelt meg a kormány.
Kétféle pótlékot visszamenőleg emelt meg a kormány.
Öt évvel ezelőtt még 20-25 ezres volt a hiány. Annyira kevés a szakdolgozó, hogy a kórházak kórtermeket kényszerülnek lezárni.
A költözők többsége külföldi, aki a képesítését is máshol szerezte, és jellemzően Amerikába, Ausztráliába, vagy Új-Zélandra mennek tovább, ahol gyakran a dupláját is megkeresik annak, amit addig a brit szigeteken kaptak.
Sok ápoló béremelése elmaradt a 20 százalékostól.
A mostani emeléssel 2010 óta mintegy négyszeresére emelkedik az egészségügyi szakdolgozók keresete - jelentette be egy videós Facebook-posztban a kormányszóvivő.
Eddig miniszteri engedély kellett a nyugdíjas ápolók alkalmazásához, mostantól már erre sincs szükség.
A speciális képzést kapó ápolók átvehetnének bizonyos feladatokat az orvosoktól, ami konfliktushoz is vezethet.
A kiégés, elfásulás minden szakmában kellemetlenségeket okozhat, az orvosok esetében viszont emberéletek múlhatnak rajta. Ezért van igen nagy jelentősége egy bostoni cég befektetésgyűjtésének, amelynek a célja az orvosi kiégés előrejelzése, megakadályozása, kezelése a mesterséges intelligencia segítségével.
Kimondottan az egészségügyi dolgozók fizikai terhein kíván enyhíteni a German Bionic új eszköze, mely nem más, mint egy motoros váz: megkönnyíti a betegek emelését, mozgatását.
Németországban 2030-ra várhatóan félmillió ápoló hiányozni fog az egészségügyi rendszerből. Az országnak feltétlenül külföldi szakképzett munkaerőre van szüksége, ennek érdekében egyszerűsítené a bevándorlást. Magyarország ezen a területen nincs az öt fő küldő ország között, de ekkora munkaerőhiánynál az utánpótlást nem is csak Európából várják. A Deutsche Welle riportja.
Kásler Miklós minisztériuma szerint kiemelten kezelik az egészségügyi dolgozók erkölcsi és anyagi megbecsülését.
A kórházak a szakdolgozók bérpótlékain spórolnak, hogy ki tudják fizetni a fizetésemelést.
A Stanford Egyetem egészségügyi központja számítógépes sorsolással akarta eldönteni, kikhez kerüljön a viszonylag kevés, mintegy 5000 koronavírus-vakcinából. A gép azonban pont azokat hagyta ki, akiknek a legnagyobb szüksége lenne rá.