Nem ünnep a húsvét a forintnak
Ahogyan arra számítani lehetett, a mérsékelt ünnepi kereskedésben mozgatják a forint árfolyamát. Lefelé.
Ahogyan arra számítani lehetett, a mérsékelt ünnepi kereskedésben mozgatják a forint árfolyamát. Lefelé.
Ismét esni kezdett a font árfolyama, miután a brókerek számára világossá vált: valóban el fog indulni a britek kilépése az EU-ból.
Egyszerű és hasznos segítséget nyújt a pénznemek közötti váltáshoz egy ingyenes alkalmazás.
Két perc alatt hat százalékot esett mára virradóra a brit font árfolyama az euróval szemben. A drámai zuhanást követően két olyan reptéri pénzváltó is akadt, Nagy-Britanniában, ahol megtörtént az, amire a Brexit legvehemensebb támogatói sem számíthattak. Egy font kevesebbet ért, mint egy euró.
A nagyvállalatok számára felértékelődött a belföldi kereslet fontossága. Ettől a tényezőtől teszik leginkább függővé jövedelmezőségüket, de a kormányzati gazdaságpolitika és a beszállítói árak alakulása is érzékenyen érinti a cég eredményességét. A forint árfolyamváltozása viszont egyre kevésbé hat profitabilitásukra.
Londoni pénzügyi szolgáltatóknak adna otthont a Pallas Athéné alapítványok közös befektetőcége, az Optima Zrt., amely ezúttal a Váci úton fog gigaberuházásba: irodákat, üzleteket és lakásokat épít a lepusztult, Reno-udvar néven elhíresült 7,5 hektáros területen.
Egyelőre még csak háromhetes mélységben van a török fizetőeszköz, de a puccs hírére megindult zuhanás folytatódik.
Az nem volt kérdéses, hogy az európai importra építő brit kereskedelmi vállalatok jelentős része kénytelen lesz saját áraiban érvényesíteni a font árfolyamának 10 százalékos gyengülését az euróval szemben. A kérdés inkább az volt, hogy melyik szektor lép elsőként.
A dolgozók motiválásnak sajátos módját választotta az egyik legnagyobb japán élelmiszeripari óriás, a Nissin Food Holding. A gyomrukon keresztül ösztönzi jobb teljesítményre a munkavállalókat.
A pénzügyi kormánybiztos hirtelen kinevezésével már nem felel meg a jegybanktörvénynek az MNB monetáris tanácsának pillanatnyi összetétele.
A font abszolút mélypontra eshet, ha nem lesz valamilyen megállapodás az Európai Unióval.
Más manőverekkel viszont keresett a Brexiten.
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben a nemzetközi bankközi piacon hétfő reggel.
Meredeken zuhan az angol font dollárhoz és euróhoz viszonyított árfolyama azt követően, hogy a brit EU-tagságról szóló népszavazásról érkező részeredmények a britek uniós kilépését valószínűsítik.
Ha a britek kilépnek az EU-ból, annak mellékhatásait megszenvedheti a magyar gazdaság, akár hosszabb távon is. A forint, az autóipar, de még az uniós pénzcsap is sérülhet.
A lengyel pénzügyminiszter szerint hétfőn és kedden némileg kilenghet a zloty árfolyama a főbb devizákhoz képest, mert pénteken a Standard and Poor's rontott Lengyelország adósi besorolásán. A következő napokban azonban már minden visszatér a régi kerékvágásba – vélte a miniszter.
A reggeli 316 forint körül érték után csütörtök este nem sokkal 318 forint alatt jegyezték az eurót a bankközi devizapiacon. Este 9 óra után 317,65 forintot ért egy euró, a magyar fizető eszköz a dollárhoz és a svájci frankhoz képest is gyengült.
295 forintot ér már 1 dollár. A baj igazából az euró miatt jön. Nemsokára az euró messze kevesebbet érhet, mint a dollár, mondja egy előrejelzés.
Gyengült a forint árfolyama a főbb devizákhoz viszonyítva szerda kora reggelre a kedd késő délutáni jegyzésekhez képest a bankközi piacon.
Az eurót 7 óra tájban 311,37 forinton jegyezték az előző esti 311,44 forinttal szemben.