Terézváros adókedvezménnyel segíti a hosszú távú lakáskiadást
Az önkormányzat elengedi az építményadó felét jövő évtől azoknak, akik hosszú távra adják ki lakásukat albérlőknek. A garázsok után fizetendő építményadó mértékén is csökkentenek.
Az önkormányzat elengedi az építményadó felét jövő évtől azoknak, akik hosszú távra adják ki lakásukat albérlőknek. A garázsok után fizetendő építményadó mértékén is csökkentenek.
Az új városvezetés növelné a vállalkozások által fizetett építményadót, a Fidesz-frakció egyből elkezdett jó tanácsokat osztogatni.
Különös módon finomhangolta az építményadóról szóló rendeletet a fideszes vezetésű belvárosi önkormányzat.
Most látszik a gyakorlati következménye egy 2010-es parlamenti döntésnek.
Háromszoros építményadót vasalt volna be a 250 főnél több munkavállalót foglalkoztató cégektől a makói önkormányzat, történetesen zömében külföldi tulajdonú vállalkozásoktól. A cégek pereltek, és nyertek.
Az úgynevezett parkoló-mérleg díjhoz hasonlót korábban a VII. kerületben is életbe léptettek.
Nem az VIII. kerület az egyetlen a fővárosban, ahol megadóztatják az Airbnb-t. Összeszedtük, melyek azok az önkormányzatok, amelyek sarcolnak.
Január elsejétől – az építményadó maximumát – 1898 forintot kell négyzetméterenként fizetnie évente annak, aki így adja ki lakását.
Négyzetméterenként 1820 forintot kell fizetni az Airbnb-n, vagy más szállásmegosztó portálokon keresztül kiadott lakások után évente, ha elfogadják az előterjesztést.
Hiába nem jó a város anyagi helyzete, a Fidesz úgy áll hozzá, Márki-Zay közgazdász, majd megoldja az építményadó eltörlését.
Spanyolországban az önkormányzati bevétel egyik fő forrása az ingatlanadó. A települések adójövedelmének negyven származéka származik a telekkönyvi bejegyzés alapján kivetett adókból. Sok spanyol azonban „elfelejti” bejelenteni, ha befedi a teraszát, a kert felé bővíti egy-két szobával az épületet, netán medencét építtet a tágas kertben.
Az eredetileg számított összegnél valamivel alacsonyabb, várhatóan 1200 forint lesz az éves építményadó Zalaegerszegen, ahol a megyei jogú városok közül egyedüliként eddig nem volt és a remények szerint csak néhány évig lesz ilyen helyi adó - közölte szerdai sajtótájékoztatóján a város polgármestere.
Az elmúlt három évben mintegy ezer település vezette be, illetve emelte azt az adót, amit a magánszemélyeknek saját házuk vagy lakásuk után (amúgy különböző címeken) kell fizetniük. Az adóteher 30 százalékkal nőtt – írja Az én pénzem pénzügyi portál.
A Hálózati Gyógyszertárak Szövetsége (HGYSZ) azt javasolja, hogy a háziorvosi rendelőkhöz hasonlóan a patikák is mentesüljenek az építményadó fizetése alól.
A fővárosi önkormányzat él az építményadó és az idegenforgalmi adó beszedésének lehetőségével 2014. január 1-jétől az általa közvetlenül irányított Margitszigeten.
A fővárosi önkormányzat élne az építményadó és az idegenforgalmi adó beszedésének lehetőségével 2014. január 1-jétől az általa közvetlenül irányított Margitszigeten.
Budapest januártól építményadót vet ki a júliusban hatáskörébe került Margitszigeten, ami 75 millió forint bevételt jelent a fővárosnak - számol be róla a Népszava.
Egy Budapest tőszomszédságában lévő település a kieső bevételeket komoly mértékű építményadóval kénytelen befoltozni. Pilisborosjenőn indulatokat szül az ingatlanadó mértékének növelése. A vitákban régi sérelmek, őslakosok és kiköltőzök közötti ellentétek is felszínre kerülnek. Riport.
Egyes ingatlantípusok esetében 40 százalékkal magasabb összegben határozta meg a június 1-én hatályba lépő építmény- és telekadót csütörtöki, rendkívüli ülésén a szekszárdi közgyűlés.
Módosította a kaposvári közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén az építményadóról hozott múlt év decemberi határozatát, így a vállalkozásoknak az irodák után az eddigi 1.655 forint helyett 800 forintot kell fizetni négyzetméterenként.