Áttörés a CERN-ben: sikerült aranyat csinálni az ólomból
Nagyon kevés arany nagyon rövid időre, de ez így is nagyon nagy siker – komoly eredményről számolt be a CERN, melynek során ólmot sikerült arannyá „változtatni”.
Nagyon kevés arany nagyon rövid időre, de ez így is nagyon nagy siker – komoly eredményről számolt be a CERN, melynek során ólmot sikerült arannyá „változtatni”.
Kiszűrheti a vízből a veszélyes nehézfémeket a tealevél, így aki teázik, kevesebbet vihet be a szervezetébe ezekből – mutat rá egy friss kutatás.
Amerikai kutatók 70 márka 160 fehérjeporának mintegy 47 százalékában találtak az egészségre káros mennyiségű ólmot.
Azt állítja, „rengeteg ólom és higany” került a szervezetébe, miután egy melbourne-i hotelben mérgezett ételt kapott.
A Római Birodalom felemelkedésében nagy szerepet játszott a felvirágzó fémipar, de ez együtt járt a súlyos ólomszennyezéssel is.
Amerikai kutatók szerint az üzemanyagban lévő ólom mentális problémákat okozhat. Bár az anyagot 1996 óta nem használják széles körben az üzemanyagokban, a mai napig vannak olyan járművek, amelyek ilyet tankolnak.
Jót akartak az ólommentessel, mégis baj lett belőle. Egy nagy teherautó- és buszgyár, a MAN mihamarabb alkalmazkodni akart ahhoz az új előíráshoz, hogy el kell hagyni a környezetre és az egészségre veszélyes ólmot a hajtórudak és a főtengelyek csapágycsészéiből. Az érintett kamionoknál 400–500 ezer kilométer megtétele után, vagyis nemrég kezdett kiderülni, hogy baj van. Méghozzá ijesztő módon.
Számos vegyi anyagot, köztük toxikus nehézfémeket találták a kutatók különböző tamponmárkák termékeinél. A vegyületek hangzása rossz, a jó hír viszont az, hogy a mennyiségük elenyésző. Az már sokkal aggasztóbb, miért csak most, évtizedekkel elterjedésük után vizsgálták a tamponok szennyezettségét.
Nem úgy tűnik, hogy az e-cigi jobb lenne a hagyományos dohánytermékeknél: most éppen veszélyes anyagokat találtak azok vizeletében, akik rendszeresen szívnak e-cigarettát.
Halloween előtt vizsgálta be az étcsokoládékat a Consumer Reports amerikai fogyasztóvédelmi szervezet, hogy kiderüljön, mennyire biztonságos a fogyasztásuk. Igen meglepő eredmények születtek.
Az ólom károsítja a fejlődésben lévő agyat, emiatt csökkenhet a gyermekek felfogóképessége, viselkedési zavarokkal és tanulási problémákkal küzdhetnek, ami miatt beszűkülhetnek a lehetőségeik felnőttkorukban. Ezért is baj, hogy a gyermekek egyharmada szenved ólommérgezésben, világszerte mintegy 800 millióan.
Senki se gondolja, még csak véletlenül se, hogy az elektromos autók a 21. század találmányai.
A benyújtott keresetben legalább ötmillió dolláros kártérítést követelnek az ismert csokoládégyártótól.
Ólmot és kadmiumot is találtak egyes étcsokoládékban, ezek a nehézfémek pedig nem tesznek jót az egészségnek. Termékvisszahívásról és korlátozásról azonban szó sincsen.
A jelenség hátterében az úgynevezett bombaturbáció áll; a folyamat eredményeként a robbanószerek által veszélyes anyagok kerülnek a talajba.
A szilánkokat kitapintani sem lehet, brit kutatók csak CT-vizsgálattal találtak rájuk a szárnyasokban.
Az Egyesült Nemzetek Szervezete bejelentette, hogy ténylegesen is megszűnt világszerte az ólmozott benzin forgalmazása.
A kezdetektől lehetett tudni, hogy mérgező, mégis egy évszázadra volt szükség, hogy végleg eltűnjön a hozzáadott ólom a benzinből.
A balesetben négyszer több ólom került a levegőbe, mint egész Franciaországban egy év alatt szokott.