Ezzel a technológiával véget érhet az átverős fotók és videók kora
Egy Los Angeles-i startupnál kitalálták, hogyan lehet teljesen biztosan kiküszöbölni a képi manipuláció lehetőségét. Persze nem könnyen.
Egy Los Angeles-i startupnál kitalálták, hogyan lehet teljesen biztosan kiküszöbölni a képi manipuláció lehetőségét. Persze nem könnyen.
A pályagondozáshoz és -építéshez kell a tőkeemelés, de a sokszorosát kapják majd az államtól 35 éven át.
A svájci médiabirodalom új magyar céget Kovács Tibor irányítja, aki a Ringier-csoporthoz tartozó Blikk és Kiskegyed kiadójának is ügyvezetője.
Sorcsere volt a Szerencsejáték Zrt.-nél, a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt.-hez igazolt a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat volt vezetője.
Az intézményt fenntartó Edutus Nonprofit Közhasznú Zrt. lett Szentkirályi-Szász Krisztináé.
Halmi Tamás vízépítő társaságot vásárolna, de az ügylet még versenyhivatali jóváhagyásra vár. Az eladó sem akárki.
Az egységes Takarékbank összerakója tavaly visszavonult, ám máig folyik az osztozkodás az ő és a felcsúti mágnás uradalma között. Ennek része a DBH alapkezelő vagy a takarékok informatikai vállalata, de várhatóan sorra kerül a TV2 is.
A fideszes politikus a korcsolyaszövetség elnökeként érdekelt abban, ami a Nemzeti Korcsolyázó Központ közelében történik.
A New Line Technologies Kft. 2017 óta nyer állami tendereket, legutóbb egy hónapja, közösen mostani felvásárlójával.
Cukorkát kap, aki megérdemli, de szégyenlistára kerül és büntetést fizet, aki nem fejezi be a munkáját a tokiói kávézóban, ahová tódulnak az alkotók.
Egy állatgyógyszereket fejlesztő és árusító német cég magyarországi leányvállalatát vette meg.
Fióktelepet nyitott Pakson az orosz Roszatom leányvállalata, amely az atomerőmű új blokkjainak műszaki irányítását fogja össze.
Nem tűr kompromisszumot sem az alapanyagok, sem a módszerek terén egy franciaországi pék, emiatt a konkurenciához képest aranyáron tudja csak árulni portékáit. Mégis sikere lett.
Csomagküldő, internetes kereskedőcéget alapított a Lidl német anyacége.
A Vodafone megszerzése egy jól ismert taktika része az Orbán-kormány részéről, ahol sokféle eszközt bevetnek az állami, de legalábbis kormányközeli tulajdon erősítésére. Van, amikor az állam üzleti szereplőként jelenik meg, ha magyar kézbe szeretne adni egy üzletágat, máskor inkább a törvényekkel teremt olyan helyzetet, hogy nagyon ne lehessen más végeredmény, mint amit szeretne. És persze van, amikor meghúzódik a háttérben, hozzá közel álló piaci szereplőkre bízva az elvileg független üzleti döntéseket.
Már a második Orbán-kormány kimondta, hogy nemzeti mobilszolgáltatónak márpedig lennie kell, és minimum 2012 elejétől fogva többször, többféleképpen neki is futott a feladatnak, de mindig visszapattant. Most egy 2013-as tervet leporolva, a gigászi megszorítások közepette is elképesztő összeget elköltve vette meg a Vodafone-t, a NER egyik mintacégével, a 4iG-vel közösen, így végül lesz nemzeti mobiltársaság.