Hangsebesség x2: minden eddiginél gyorsabban és magasabbra repült a Virgin Galactic gépe
A Virgin Galactic két hónapon belül már a második sikeres tesztjét hajtotta végre a VSS Unityval, amely a tervek szerint civileket juttathat a világűrbe.
A Virgin Galactic két hónapon belül már a második sikeres tesztjét hajtotta végre a VSS Unityval, amely a tervek szerint civileket juttathat a világűrbe.
Újfent siker koronázta a Blue Origin mögött álló Amazon-főnök Jeff Bezos New Shepard nevű űrkapszulájának szerdai, immár kilencedik tesztrepülését.
Skóciában. Ráadásul nagyon sietnek, mert 2020-ban már indítani akarják az első rakétákat.
Az Amazon-főnök Jeff Bezos, aki szintén komolyan gondolja az űrturizmust, 2-300 ezer dollárért cserébe kínál jegyeket speciális űrhajójára.
Persze nem úgy, csupán elvállalta a Neil Armstrong életéről szóló film főszerepét.
Az amerikai SpaceX cég a NASA űrkutatási hivatal megbízásából egy Falcon rakétával elindított hétfőn egy ellátmánnyal és berendezésekkel megrakott Dragon űrhajót a Nemzetközi Űrállomásra (ISS), az űrhajó Föld körüli pályára állt, és várhatóan szerdán ér úti céljához - közölte a NASA.
Most indul az utánpótlás a Nemzetközi Űrállomásra: Ricky Arnold és Drew Feustel amerikai űrhajósok, valamint Oleg Artyemjev orosz kozmonauta a bajkonuri űrállomásról egy Szojuz kapszulában utaznak az ISS-hez.
Oroszország 2025-re megújítja űrszerkezet-állományát, és 2024-re már lesz olyan űrhajója, amelyet többször felhasználható visszatérő egységgel látnak el. Ezek után döntik majd el, megéri-e létrehozni egy saját űrállomást.
Bolygónkon rengeteg gyermek várja a Mikulást, akiből viszont ugyebár csak egy van, és emiatt szupergyorsnak kell lennie. Neki még a Bugatti Chiron is nagyon lassú.
A Marsot meghódítaná, a Földet pedig nagyságrendekkel könnyen bejárhatóbbá tenné Elon Musk. A vizionárius üzletember mostantól a SpaceX minden erőforrását ezeknek a céloknak rendeli alá.
Csütörtökön indul legújabb küldetésére az önvezető X-37B, amit ezúttal a SpaceX Falcon 9 rakétája juttat majd a világűrbe. Titok, mi van a fedélzetén.
A Tiencsou-1 üzemanyagot és berendezéseket vitt az űrbe.
Bolhaként pattogó roverek, lézermeghajtású szondák és gigantikus szemeteszsákok lephetik el a Naprendszert, ha megvalósulnak a NASA által felkarolt futurisztikus tervek.
Az űrhajózás nem közlekedés, ezért kerül ki a budapesti múzeumból.
Sőt, még egy tonna rakományt is hozott magával a SpaceX amerikai magánvállalat Dragon típusú teherszállító űrhajója a Nemzetközi Űrállomásról (ISS) - közölte pénteken az űrkutatási magánvállalat és a NASA.
Sosem fordult még elő ilyen, de a Holdon található fémek miatt csak idő kérdése volt, hogy mikor indul el az űrbányászat. Precedenst nem teremt ez a lehetőség, de még lehet számítani a jövőben hasonló küldetésekre.
Novemberben mutatják be MARS című produkciót, amely Stephen L. Petranek könyve alapján képzeli el, miként hódítjuk meg a Marsot 2033-ban. A film Budapesten forog, megnéztük.
A nagyon furcsa kialakítású géppel a NASA Orion űrkapszuláját szállítják.
Bizonytalan időre elhalasztja következő Mars-misszióját a NASA, mert nincs idő megjavítani az űrhajó egyik szivárgó tömítését.
A kazahsztáni Bajkonurból sikeresen bocsátották fel pénteken a Szojuz-U hordozórakétát, amely a Progressz M-28M jelzésű orosz teherűrhajót szállítja a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) - közölte a Roszkoszmosz orosz űrkutatási hivatal.