Sikeresen visszatért a Földre az Atlantis űrsikló
Az Atlantis amerikai űrrepülőgép kétnapos halasztás után vasárnap délután, közép-európai idő szerint 17.39-kor biztonságosan földet ért a kaliforniai Edwards légitámaszponton.
Az Atlantis amerikai űrrepülőgép kétnapos halasztás után vasárnap délután, közép-európai idő szerint 17.39-kor biztonságosan földet ért a kaliforniai Edwards légitámaszponton.
Az amerikai űrkutatási hivatal utasította az Atlantis űrrepülőgép legénységét, hogy a Kaliforniai Edwards légitámaszpontján tegyék le járművüket, és az időjárás miatt hagyjanak fel az eredeti tervvel, amely a floridai Cape Canaveral lett volna. Az űrsikló meg is kezdte a fékezést.
A viharos időjárás megakadályozta vasárnap délután az Atlantis első leszállási kísérletét, és az amerikai űrhivatal (NASA) arra utasította az űrrepülőgép személyzetét, hogy még egyszer kerüljék meg a Földet, mielőtt ismét megkísérlik a leszállást, valószínűleg már Kaliforniában.
A csillagászat és az űrkutatás rajongói 32. alkalommal gyűltek össze az amerikai állam egyik kietlen pusztáján, hogy zavartalanul gyönyörködhessenek az éjszakai égbolt szépségeiben.
Ha rá vagyunk szorulva az antibiotikumokra, még otthonunk melegében sem érezhetjük túl jól magunkat. Azonban a világűrben tör ránk a betegség, még abban sem lehetünk biztosak, hogy a bevált medicinák ugyanazt a hatást fejtik ki, mint a Földön. Az amerikai űrügynökség ezért egy kisméretű műhold segítségével vizsgálja, hogy mire számíthatnak a beteg asztronauták.
Indulása után két hónappal megkezdte tudományos munkáját a Kepler űrteleszkóp - adta hírül a NASA amerikai űrkutatási hivatal.
Meglepő mennyiségű szemét kering a Föld körül, de azzal nem kell számolnunk, hogy bármelyik agyoncsapna minket - írja a Popular Science.
A Hubble űrteleszkóp felé tartó Atlantis amerikai űrrepülőgép olyan veszélyes térségbe érkezett, ahol a csillagászok szerint viszonylag nagy mennyiségben fordul elő űrtörmelék - közölte az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA.
Az Atlantis legénysége apró sérüléseket fedezett fel kedden az amerikai űrrepülőgép hővédő pajzsán. A repülésirányítók szerint valószínűleg az indításkor keletkezett törmelék okozta a karcolásokat.
Amerikai kutatók szerint a Földdel szomszédos bolygó felszínén ugyan elképzelhetetlen az élet, azonban a légkörben gomolygó gázfelhőkben megmaradhattak bizonyos organizmusok.
Közép-európai idő szerint szombaton hajnalban a floridai Cape Canaveral űrközpontból indítják Föld körüli pályára a Keplert, vagyis az első olyan amerikai űrteleszkópot, amelynek fő feladata az lesz, hogy Naprendszeren túli Földéhez hasonló méretű bolygók létét mutassa ki.
A Szaturnusz körül keringő amerikai űrszonda, a Cassini szerdán átrepült a bolygó Enceladus holdjáról kilövellő vízmolekulák felhőin.