A Föld felé tart az egyik legnagyobb ismert üstökös, a mi életünkben nem lesz többször látható
A C/2017 K2 (PanSTARRS) üstökös a Naprendszer határán túlról érkezett. A megfigyeléséhez távcső szükséges.
A C/2017 K2 (PanSTARRS) üstökös a Naprendszer határán túlról érkezett. A megfigyeléséhez távcső szükséges.
A friss, még hivatalosan nem kiadott felvételeken a bolygó holdjai is láthatók.
Az úgynevezett gyors rádiókitörések általában néhány milliszekundumig tartanak. Az újonnan felfedezett FRB 20191221A ezzel szemben akár három másodpercig is érzékelhető lehet. De más furcsaság is van.
Az űrhajósok által termelt hulladék megsemmisítése korántsem egyszerű, a szakemberek azonban szinte mindig kitalálnak valamilyen újabb módszert. Ilyen a Nanoracks különleges zsákja is, ami a napokban indult el a légkör felé.
A kutatók nemzetközi együttműködéssel hozták nyilvánosságra a páratlan felvételeket. Van köztük olyan, ami egy több mint 290 millió fényévre lévő objektumot mutat be.
Miután a NASA közzétette a James Webb űrtávcső első felvételeit, ünnepi grafikát helyezett ki a kereső főoldalára a Google.
A James Webb adatait használó űrkutatók magyar idő szerint kedden délután több olyan képet is bemutattak, amiket a csúcstechnológiájú teleszkóp készített.
Példátlan mélységben láthatunk a világegyetembe a történelem eddigi legnagyobb teljesítményű űrteleszkópjával. A NASA és az amerikai elnök nem sokkal éjfél után nyilvánosságra hozta a teljesen beállított James Webb űrtávcső által készített első fényképet.
A mérnököknek alig 24 óra leforgása alatt sikerült megoldaniuk a kommunikációs problémát a Capstone-nal.
A „drag sail” nevezetű megoldást most tesztelték élesben. Egy rakétadarabot tessékelt arrébb.
A képen látható pontszerű fényforrások csillagok, a szétszórt foltok pedig távoli galaxisok. Az eredmény 32 órányi folyamatos megfigyelésből jött össze.
A NanoAvionics egy GoPro kamera segítségével fényképezte le műholdját, a háttérben a Nagy-korallzátonnyal. A felvétel több okból is fontos.
Bár a méregdrága James Webbet már sikeresen útnak indították, ez nem jelenti azt, hogy a NASA nem csinálna semmit. Épp most készülnek egy nagyon izgalmas küldetésre.
A 2022 NF aszteroida 83 900 kilométerre kerüli el a Földet, ami igen közeli elhaladásnak számít.
Vulkán, medence és sejtelmes kanyonrendszer is látható a képeken.
A kutatók a MACS1149-JD1 jelű galaxis vöröseltolódását tanulmányozták, mert kíváncsiak voltak, milyen a forgási sebessége.
Ötletes módon pillantana be a távoli objektumok jégkérge alá a NASA: seregnyi kis robotot vezényelne oda, amik úszni is tudnak.
A Capstone nevű műhold négy hónap múlva éri el a Holdat.
Első helyet értek el magyar mesterségesintelligencia-fejlesztők az Amerikai Űrkutatási Hivatal, a NASA által kiírt nemzetközi versenyen, ahol elnyerték a különdíjat is. Olyan programot kellett fejleszteni, amely pontosan képes előrejelezni az űreszközöket ért különböző sokkhatások várható terjedését és erejét.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem kutatói egy Brazília méretű „űrbuborékkal” védenék meg a Földet a Nap sugaraitól.