Háború Ukrajnában

2022 óta tart az orosz-ukrán háború. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

Kifogyott a benzin, égnek a kikötők, Putyin elveszíti az információs háborút is – a tűzszünet most Moszkva legjobb esélye

Vlagyimir Putyinnak egyre inkább a körmére ég a háború Ukrajna ellen, a legjobb esélye most a harcok leállítása lenne – hangzanak az optimistább vélemények. Az óvatosabb elemzők szerint azonban korántsem kizárható, hogy Moszkva halad tovább az irracionális úton, és veszélyes szakaszba lépteti a háborút. Mi jöhet most? Nemzetközi lapszemle.



Financial Times-kommentár: Trump helyett Zelenszkij nevethet a végén

Van feszültség köztük, de Ukrajna nem engedheti meg magának, hogy szakítson Lengyelországgal. Az észt külügyminiszter szerint Putyin most a túléléséért küzd. Magyar Péter „tisztítótüze” kulcsfontosságú a demokrácia visszaállításához, csak jó lett volna, ha széles körű társadalmi vita előzi meg. Témák és vélemények a világsajtóból.


Times-kommentár: Putyin bajban van, Oroszország széteshet, és ennek súlyos következményeire Európa nincs felkészülve

Trump az iráni egyezséggel felteszi kudarcára a koronát. Nem tartotta be a diplomáciai szabályt, amikor azt hitte, hogy az irániak agya ugyanarra a srófra jár, mint az övé. A horvát kormányfő tárgyalni akar az Adria-vezetékről Magyar Péterrel, aki Orbánhoz hasonlóan nem mond le az orosz energiahordozókról. Fico Szlovákiája erősen abba az irányba halad, mint korábban az orbáni Magyarország. Vranitzky volt osztrák kancellár figyelmeztet, hogy ismét a nácizmus fenyegeti Ausztriát. Témák és vélemények a világsajtóból.


Gergelyi Júlia: Cserép, malter, Európa, avagy mire várom a választ Magyar Pétertől és Volodimir Zelenszkijtől

A Magyarország és Ukrajna, illetve az EU és Ukrajna közötti tárgyalások sikere emberi drámák enyhülésén mérhető. El lehet-e menni a boltba tejért anélkül, hogy a fronton találná magát a vásárló? Ráomlik-e a ház a haldokló idősekre? A szerző, aki hosszú emigráció után édesanyját ápolni tért haza Kárpátaljára, szeretné, ha a magyar rendszerváltás változást hozna szerte Európában.















Többnemzeti katonai erő Ukrajna számára: európai és amerikai segítséggel garantálnák a békét a párizsi csúcs résztvevői

Párizsban ülésezett kedd délután az úgynevezett tettre készek koalíciója, Ukrajna és az Egyesült Államok képviselőivel közösen. A tanácskozás középpontjában az igazságos és tartós ukrajnai béke megteremtése állt. A résztvevők üdvözölték az amerikai, ukrán, európai és más partnerek között zajló egyeztetések eddigi előrehaladását.