Húsevő orángután

Első ízben láttak borneói orangutánt húst enni.

  • hvg.hu hvg.hu
Húsevő orángután
AP
Az indonéz szigetvilághoz tartozó szigeten a Tropical Peatland Project keretében orángutánok megfigyelését végző tudóscsapat arra lett figyelmes, hogy a növényevő állat egy mókust tart a kezében, rángatja, a fogával marcangolja. A kutatócsoport tagjai ugyan nem látták, hogy az orángután üldözte volna a mókust, ahogy friss vért sem fedeztek fel. Ezért arra a következtetésre jutottak, hogy az állat már nem élt, amikor az orángután felfedezte.
A csapat tagjai Szumátra szigetén élő másik fajta orángutánt már láttak több alkalommal is, ahogy megpróbál papagájokat levadászni, amire a megfigyelések szerint akkor kap rá, ha nem talál elég mennyiségben gyümölcsöt.
Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.