Két Klimt-festményt hagytak a Belvedere múzeumra
Több mint ötven értékes műalkotással, köztük Gustav Klimt két festményével gazdagodott a bécsi Belvedere múzeum egy magángyűjtő hagyatékának köszönhetően - jelentették be pénteken.
Több mint ötven értékes műalkotással, köztük Gustav Klimt két festményével gazdagodott a bécsi Belvedere múzeum egy magángyűjtő hagyatékának köszönhetően - jelentették be pénteken.
A ceruza már sok iparművészt megihletett, legutóbb mint jó fülbevaló alapanyagot mutattuk be.
A világ kulturális örökségévé akarják nyilváníttatni a japán konyhát.
Fiataloknak szóló hangjátéksorozatot indít a MR1-Kossuth Rádió - írja közleményében az MTVA kommunikációs igazgatósága. A hétfőn este fél 8-kor debütáló Időfutár Tasnádi István ötlete alapján, Tövisházi Ambrus zenéjével készül, és egy kamaszlány kalandjait követi minden hétköznap. A résztvevő színészek között van Fullajtár Andrea, Gyabronka József, Molnár Piroska, Péterfy Bori, Pokorny Lia és Scherer Péter is.
Mindig is érdekelte, mitől más az európai filmipar, mint mondjuk az ázsiai vagy az amerikai? Hogy mitől van Európában felismerhető filmnyelv, és mért van az, hogy az összes filmkészítő ismeri egymást? Meghívjuk a kontinens filmszakmájának egyik legfontosabb laboratóriumába: ez a Berlinale Talent Campus. A jövő fiatal filmesei egy helyen. Nézzen be!
Őrület, de teljesen belehabarodtunk Kanye West legújabb kollekciójának csizmáiba, amik egyszerre klasszikus és modern...
Miként öltözzünk március idusán, hogy a barikád mindkét oldalán megfeleljünk? Forradalmi divatdarwinizmus utcai harcosoknak, árakkal.
A több mint száz éves svájci óragyártó vágygenerátornak szánt legújabb terméke az egekig tör, már csak a nevét...
Elhunyt Szőnyi G. Sándor, érdemes és kiváló művész, kétszeres Balázs Béla-díjas rendező - tudatta özvegye, Dobos Ildikó az MTI-vel.
Egy héttel később érkezik Magyarországra a Budapesti Tavaszi Fesztiválon játszó John Malkovich, akinek térdműtéte miatt kellett változtatnia az eredeti terveken.
Az Eurovíziós Dalfesztivál orosz résztvevőit a Rosszija 1 tévécsatorna által közvetített koncert során választották...
Kevés manapság az őszinte borász, aki nem titkolja, hogy fajélesztővel és irányított erjesztéssel dolgozik, és aki nem rejti a véka alá, hogy a népszerű is lehet szép. A villányi Günzer Tamás ilyen ember, akinek ráadásul most készült el új, félmilliárdos szőlő- és borfeldolgozó üzeme. Ott jártunk.