Szijjártó „a világon egyedülálló” beruházást jelentett be: zöld áramot fog hozni Magyarországra
Azeri és grúz áram érkezik majd a Fekete-tenger alatt kiépülő vezetéken.
Azeri és grúz áram érkezik majd a Fekete-tenger alatt kiépülő vezetéken.
Hétfő éjfélig lehet jelentkezni a veszélyhelyzeti áramellátásért.
Legkorábban a jövő év elejére tud hatósági áras tűzifát biztosítani az állami erdőgazdaságok többsége, az igénylők már csak idei vágású, rosszabb fűtőértékű fát tudnak vásárolni, ráadásul a megrendelt tüzelő szállításában és aprításában az erdészetek nem tudnak segíteni. De a magánkézben lévő tüzépek is küzdenek a fahiánnyal és a tavalyihoz képest sokszor ötven százalékkal drágábban adják a tüzelőt.
Kedden kellene döntenie a 27 tagállam energiaminisztereinek, de a hétvégi rendkívüli tanácskozáson sem közeledtek igazán az álláspontok.
Ez foglalkoztatja Franciaország és Nagy-Britannia lakóit, miután egyes helyeken -15 fokra csökkent a hőmérséklet.
Az idei télre van elegendő gáz, de már most készülni kell a következőre, hogy elkerülhető legyen a gázhiány, amire a Nemzetközi Energiaügynökség figyelmeztet.
A kiszámíthatatlannak tűnő szabályozási környezet gátat szabhat a napelem magyarországi ütemes terjedésének, ám a nagyobb vállalatoknak mindennel együtt és a hosszabb távú célokat figyelembe véve is megéri a napenergia hasznosításában gondolkodni. A miértekről a CMS ügyvédi iroda jogászait kérdeztük.
A megállapodás azt követően jött létre, hogy a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) tagjai bejelentették, hogy tartják magukat ahhoz a korábbi vállalásukhoz, hogy napi kétmillió hordóval kevesebb olajat termelnek.
Egyetlen összetevőn múlt az egész. Az olajvállalat meghívására megnéztük a társaság felpörgőben lévő új kútját, és ellátogattunk az egykor olajban és gázban dúskáló, mára már kimerülőben lévő algyői telepre is.
Hatvan dollárnál többet nem kaphatnak az oroszok a tengeren szállított olajért. A magyar kormány is megszavazta az intézkedést.
A kutak közül már 79 van a cégcsoport birtokában, a maradék 64-et 2024 közepéig fokozatosan veszik majd birtokba.
Vállalta a kormány hogy legkésőbb két év múlva kivezeti az október végétől élő korlátozást, ami nagy felzúdulást keltett a napelemes ágazatban. Emellett egy sor másik intézkedést is megígértek – a szélerőművek engedélyezésétől kezdve a megújulós ügyintézés felgyorsításáig –, hogy hozzájussunk 5,8 milliárd eurónyi uniós pénzhez. A megújulókkal kapcsolatos vállalásokból szemezgettünk.
Nem sértik meg az állami finanszírozás EU-s szabályait a paksi bővítéssel, azt pedig nem írhatja elő az EU, hogy atom- vagy zöldenergiára költse-e a pénzt egy tagállama – mondta ki az uniós bíróság.
A lakossági felhasználók rendszerhasználati díjait nem lehet emelni év közben, a nem lakossági fogyasztók közül pedig a magasabb feszültségszinteken kell arányaiban többet fizetni.