Mégsem indul újra az orosz gázszállítás az Északi Áramlaton
Pénteken délután még úgy volt, hogy újraindul a földgázszállítás Európa felé, de estére kiderült, mégsem.
Pénteken délután még úgy volt, hogy újraindul a földgázszállítás Európa felé, de estére kiderült, mégsem.
A maguk módján a közintézmények is védekeznek a rezsidrágulás ellen, ám míg egy uszodát vagy múzeumot átmenetileg be lehet zárni, a kórházaknak, iskoláknak működniük kell. A kormány javaslata azonban – ahol tudnak, álljanak át fafűtésre – nem megoldás.
Megállapodtak pénteken a világ leggazdagabb országainak pénzügyminiszterei, hogy árplafont vezetnek be az orosz olajra. Hogy ez pontosan mekkora összeget jelent majd, a következő hetekben dőlhet el.
A kezelő adatai arra utalnak, hogy hajnalban újraindul az orosz gáz szállítása Európa felé az Északi Áramlat 1 gázvezetéken. Ahogy korábban, most is csak a vezeték kapacitásának ötödét használják majd ki.
Aztán újra elkezdett ingadozni az árfolyama.
Ez az a kérdés, amire egyelőre hiába próbálnak választ találni Kínában, ahol hónapok óta ad állandóan témát a valaha volt egyik legnagyobb banki átverés. Sok százmilliárd forintnyi vagyon zárolása, több száz letartóztatott és mint kiderült, egy meglepően gyenge lábakon álló kínai pénzrendszer – egyelőre itt tartunk.
A vasutasok sztrájkja hivatalosan szeptember ötödikén kezdődött volna.
Üres lakás nullára bejelentett fogyasztása mellett még a próbahasználat is túlfogyasztásnak számít. A nem reklámozott, de a számla elkészítését befolyásoló szorzó is nagyban befolyásolja a végösszeget.
A MetLife-nak november végéig kell beszámolnia arról, hogyan javították ki a feltárt hibákat.
Az kérdés, milyen esetben él ezzel a jogával az állami, alapvetően exportfinanszírozásra kitalált pénzintézet.
A chipválság után úgy tűnik, újabb vihar jöhet az autóiparban.
A külügyminiszter szerint azért nem lehet az orosz gázszerződésben foglalt árformuláról beszélni, mert az egy olyan üzleti információ, amelynek kiszivárgása adott esetben károkat okozhat.
A világ leggazdagabb államainak pénzügyminiszterei pénteken tárgyalnának az ársapka kérdéséről, amivel egyfelől csapást kívánnának mérni az orosz olajbevételekre, másfelől ettől a lépéstől várnák a globális energiaárak csökkenését is.
Folytatja a kamatemelést és más módokon is igyekszik csillapítani az inflációs nyomást a Magyar Nemzeti Bank. Ténykedésének egyik mércéje az lehet, hogyan alakul a forint árfolyama.
Fauszt Zoltán cégei 2008 óta összesen 32,3 milliárd forintot nyertek közbeszerzéseken – összegezte az Átlátszó. Az üzletember cégei versenytárs nélkül hasítanak az oktatási tendereken, mára a KRÉTA és a Neptun is egyeduralkodó.
1200 milliárd forintot kezel az egyesült MKB-Pannónia Alapkezelő.
Zádori János és felesége pályázati pénzek jogtalan lehívása érdekében többek között túlszámlázással nyújtott segítséget „üzletfeleinek”.
Már a 2020-2021-es üzleti éve is anyagi bukóval végződött a 4iG és a magyar állam közös, új szerzeményének.
Az orosz média egy része szerint öngyilkosságot követett el.
A normál ügymenetnek megfelelően a jegybank igazgatótanácsa hozzáigazította az egyhetes betéti tender kamatát a megemelt alapkamathoz.