Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A világ leggazdagabb államainak pénzügyminiszterei pénteken tárgyalnának az ársapka kérdéséről, amivel egyfelől csapást kívánnának mérni az orosz olajbevételekre, másfelől ettől a lépéstől várnák a globális energiaárak csökkenését is.
A gazdag nemzeteket tömörítő G7 pénzügyminiszterei pénteki találkozójukon megvitatják az amerikai Biden-kormány által az orosz olajra javasolt árplafonról szóló javaslatot – írja a Fehér Ház közleményére hivatkozva a Reuters. „Véleményünk szerint ez a leghatékonyabb módja annak, hogy kemény csapást mérjünk Putyin bevételeire, és ez a lépés a globális energiaárak csökkenését is eredményezni fogja” – mondta Karine Jean-Pierre, a Fehér Ház szóvivője egy szerdai sajtótájékoztatóján.
Annak ellenére, hogy Oroszország olajexportja tavaly augusztus óta a legalacsonyabb szintre esett, júniusban az exportbevétele a magasabb áraknak köszönhetően 700 millió dollárral nőtt – közölte a Nemzetközi Energiaügynökség a múlt hónapban. Persze egy dolog dönteni az árplafonról és egy teljesen másik dolog érvényesíteni, ugyanis ez a lépés csak akkor tud igazán hatékony lenni, ha olyan országokat is meg tudnak győzni a G7-ek a csatlakozáshoz, mint India, Törökország, vagy Dél-Afrika.
Oroszország felfüggeszti a kőolaj és kőolajtermékek szállítását azon államoknak, amelyek az országból származó kőolaj árának korlátozásáról döntenek – közölte csütörtökön újságírókkal Alekszandr Novak miniszterelnök-helyettes. Novak teljesen abszurdnak minősítette az orosz olaj árának korlátozására vonatkozó javaslatokat, hozzátéve, hogy az intézkedés teljesen tönkreteheti a globális olajpiacot.
„Az ilyen kísérletek csak destabilizálják az olajipart, az olajpiacot” – mondta, megjegyezvén, hogy ez az intézkedés azoknak az európai és amerikai fogyasztóknak a hátán fog csattanni, akik már most is magas energiaárakat fizetnek.
Az orosz-ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:
Lavrov megint a Nyugatot vádolta a háborúért, megérkezett a NAÜ küldöttsége az atomerőműhöz - a háború csütörtöki hírei
Az orosz külügyminiszter többek között arról beszélt, hogy a Nyugat hibrid háborút indított Oroszország ellen, az oroszok szerint az ukránok tüzérségi csapásokkal próbálták ellehetetleníteni a küldöttség bejutását az atomerőműbe. „Különleges katonai műveletnek" nevezett nyílt háborút indított Vlagyimir Putyin Ukrajna ellen. A harcok február óta tartanak, az orosz erők több ezer civil életének vetettek véget.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Egy szomszédos és egy visegrádi ország is a dobogón, de vajon hányadik helyre került Magyarország?
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
A portál forrásai szerint kínaiak érkeznek a helyükre.
A független országgyűlési képviselő mai demonstrációjára kevesebben gyűltek össze mint a múlt héten.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.