Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A világ leggazdagabb államainak pénzügyminiszterei pénteken tárgyalnának az ársapka kérdéséről, amivel egyfelől csapást kívánnának mérni az orosz olajbevételekre, másfelől ettől a lépéstől várnák a globális energiaárak csökkenését is.
A gazdag nemzeteket tömörítő G7 pénzügyminiszterei pénteki találkozójukon megvitatják az amerikai Biden-kormány által az orosz olajra javasolt árplafonról szóló javaslatot – írja a Fehér Ház közleményére hivatkozva a Reuters. „Véleményünk szerint ez a leghatékonyabb módja annak, hogy kemény csapást mérjünk Putyin bevételeire, és ez a lépés a globális energiaárak csökkenését is eredményezni fogja” – mondta Karine Jean-Pierre, a Fehér Ház szóvivője egy szerdai sajtótájékoztatóján.
Annak ellenére, hogy Oroszország olajexportja tavaly augusztus óta a legalacsonyabb szintre esett, júniusban az exportbevétele a magasabb áraknak köszönhetően 700 millió dollárral nőtt – közölte a Nemzetközi Energiaügynökség a múlt hónapban. Persze egy dolog dönteni az árplafonról és egy teljesen másik dolog érvényesíteni, ugyanis ez a lépés csak akkor tud igazán hatékony lenni, ha olyan országokat is meg tudnak győzni a G7-ek a csatlakozáshoz, mint India, Törökország, vagy Dél-Afrika.
Oroszország felfüggeszti a kőolaj és kőolajtermékek szállítását azon államoknak, amelyek az országból származó kőolaj árának korlátozásáról döntenek – közölte csütörtökön újságírókkal Alekszandr Novak miniszterelnök-helyettes. Novak teljesen abszurdnak minősítette az orosz olaj árának korlátozására vonatkozó javaslatokat, hozzátéve, hogy az intézkedés teljesen tönkreteheti a globális olajpiacot.
„Az ilyen kísérletek csak destabilizálják az olajipart, az olajpiacot” – mondta, megjegyezvén, hogy ez az intézkedés azoknak az európai és amerikai fogyasztóknak a hátán fog csattanni, akik már most is magas energiaárakat fizetnek.
Az orosz-ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:
Lavrov megint a Nyugatot vádolta a háborúért, megérkezett a NAÜ küldöttsége az atomerőműhöz - a háború csütörtöki hírei
Az orosz külügyminiszter többek között arról beszélt, hogy a Nyugat hibrid háborút indított Oroszország ellen, az oroszok szerint az ukránok tüzérségi csapásokkal próbálták ellehetetleníteni a küldöttség bejutását az atomerőműbe. „Különleges katonai műveletnek" nevezett nyílt háborút indított Vlagyimir Putyin Ukrajna ellen. A harcok február óta tartanak, az orosz erők több ezer civil életének vetettek véget.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Megtudtuk: az átláthatóságinak mondott törvény vitáját a frakciónak le kell folytatnia.
Érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon?
Bekapcsolt a kármentő üzemmód.
Az utolsó negyedben úszott el az esély a győzelemre.
Az Újpest ezzel szemben fittyet hány az ötmagyaros szabályra. Kezdődik az NB I.