Magyarország a sereghajtók között az EU-ban a szociális kiadások terén
Az Eurostat adatai szerint a juttatásokra csak két ország szán kevesebbet a GDP-hez viszonyítva.
Az Eurostat adatai szerint a juttatásokra csak két ország szán kevesebbet a GDP-hez viszonyítva.
A nagyvállalati rangsorok legtöbbjében alapul vett árbevételi adatoknál sokkal többet elárul a cégek teljesítményéről az, hogy mennyi hozzáadott értéket állítottak elő. A félezer legnagyobb magyarországi cégről készített HVG-toplista „melléktermékeként” ezt is megvizsgáltuk. HVG Top 500 - 3. rész.
A jelenséget többek között a rekordmagas, 27 százalékos magyar áfa okozza. Az alapvető női higiénés termékek is többe kerülnek nálunk.
Negatív csúcsokat döntő árfolyamváltozással reagált a forint a nemzetközi környezet zavaraira, azaz a piaci szereplők nem méltányolták a nemzeti bank eddigi kamatemeléseit.
A kormány a turizmust igyekszik pörgetni a Szép-kártyákkal, de a munkavállalóknak fontosabb az étkezés. Egy elüldözött ételutalvány Szép-kártyaként tér vissza, leegyszerűsített ügymenettel.
Fidesz-barát vállalkozások kezdenek még nagyobb kormányközeli üzletemberek felvásárlásának tárgyává válni.
Hat játék fulladásveszélyt jelent a gyerekekre.
Az Alkotmánybíróság 2020 elején mondta ki: kompenzálni kell az üzleti lehetőségeiktől megfosztott e-cigi-kereskedőket. A határidő 2020. június 30. volt. Most, 2021 végén talán sikerül kárpótolni az érintetteket, ha nem mentek már rég tönkre.
Amíg a munkanélküliségnél vagy a gazdasági növekedésnél csak a népszerűségre hajtó politikusoknak fontos az, hogy mit éreznek az emberek, az inflációt még jobban gerjesztheti az, ha sokan tényleg durvának érzik az áremelkedést, ahogy az is, ha továbbra is nagy drágulást várnak. Az inflációérzékelés és az inflációs várakozás egészen más, mint maga az infláció, és gyakran még fontosabbak is.
Első körben a zárónyilatkozat elfogadását akadályozhatja meg Magyarország, de a megállapodást is könnyen megfúrhatja.
A rekordmagas infláció mellé megérkezett a rekordgyenge forint, ez a kettő pedig elég veszélyes elegyet alkothat, főleg akkor, ha az MNB nem egy indián varázsló. A főbb okokat most mindenesetre tényleg külföldön kell keresni, még akkor is, ha évekig láthatóan nem zavarta a vezetőket, hogy folyamatosan gyengül a magyar fizetőeszköz. De mit lehet tenni, lehet-e egyáltalán tenni az ellen, hogy a forint árfolyamának esését, illetve az infláció növekedését megállítsuk?
Az intézkedéshez más államok kormányai is csatlakoztak.
A félezer legnagyobb magyarországi cégről készített HVG-toplista azt is megmutatja, hogy Magyarországon nem teljesen a legpiacibb alapon alakul a nagyvállalatok erősorrendje. De azért, szerencsére, nálunk sem csak a politika dönti el, hogy hová jutottak a legfontosabb cégek. Ezúttal látszólagos ugrások és valódi visszaesések zajlottak. HVG Top 500, 2. rész
Zuhan a forint, a 372 egyelőre plafonnak tűnik, de egy pillanatra azt is áttörte.
Jelentősen megdrágultak a szezonális édességek, mint a csokimikulás és a szaloncukor. Utóbbiból mégis évente 3500 tonna fogy, és már ebből is választották az év legjobbját.
Egy méter nordmann fenyő akár 8 ezer forintba is kerülhet, de luc- vagy ezüstfenyőt is alig lehet 5 ezer forintnál kevesebbért beszerezni.
A világpiaci árak drágulása, a chiphiány és a turisták elmaradása okozza a legtöbb problémát a magyar gazdaság számára, nem a kormány lépései – magyarázta a pénzügyminiszter.
Meredeken esik a forint árfolyama még az újabb történelmi mélypontról is.
Megállíthatatlanul gyengül a forint.
A MoldovaGaz vezetője megígérte, hogy még időben rendezik a részüket.