Az orosz választási bizottság nem engedi indulni Putyin legnagyobb ellenfelét
Csalásra hivatkoznak, de Nagyezsgyin nem adja fel.
Csalásra hivatkoznak, de Nagyezsgyin nem adja fel.
Korrupcióban fuldokló országok is tisztábbnak bizonyultak Magyarországnál a Transparency International listáján. Bulgáriában évek óta nem tudnak stabil kormányt összehozni, emiatt nem megy könnyen a lopás, Romániában néha-néha legalább egy kicsit dolgoznak a hatóságok, a csehek, a lengyelek és a szlovákok pedig minden botrányuk ellenére rég lehagytak minket.
A korrupcióra és az emberi jogokra nem sok tekintettel lévő országokkal barátkozik szívesen a magyar kormány. A friss korrupcióérzékelési lista alapján van a kormánynak olyan szövetségese, amely kevésbé korrupt, mint Magyarország, de azért a legtöbb partner helyzete rosszabb, mint a mienk.
Az orosz elnök rezidenciája mellett egy új szomszédot is felfedeztek: Roman Abramovicsot.
Elkészült a Transparency International korrupcióérzékelési indexe, és az egymást követő második évben is az EU utolsó helyére kerültünk.
Aknavető gránátok beszerzésére költötték a pénzt, de az eszközök soha nem érkeztek meg. Az ukrán belső elhárítás egy embert már le is tartóztatott.
Az 1,3 milliárd uniós támogatással megtoldott „kutatóintézetnél” csupán az ügyvezetők és a tulajdonosok voltak bejelentve, egyéb munkavállalók, vagy kutatók nem.
A felcsúti önkormányzati képviselő Mészáros János nevén már eddig is több, mint 300 hektárnyi földterület volt.
Az orvosi végzettségű Várkonyi férje magánegészségügyi vállalkozásánál vállalt tisztséget.
Egyszerű és radikális megoldást ígérve még a saját érintettségével induló korrupciós botrányt is saját javára tudta fordítani az Orbánra példaképként tekintő osztrák szélsőjobboldali Szabadságpárt – erről szóló elemzést tett közzé a Politico hétfő reggel.
A gyanú szerint 2021 márciusától a biharkeresztesi határrendészeti kirendeltség állományába tartozó határrendészek a szolgálataik során rendszeresen követtek el korrupciós bűncselekményeket, amelyek megvalósításában civil személyek is segítségükre voltak.
Két úgynevezett motu proprio, vagyis a pápa saját kezdeményezésére hozott rendelkezés lépett életbe.
Catalin Chereches-t kényszerítő intézkedéssel tudták csak megállítani, aminek a következtében az arca több helyen is megsérült.
A politikus azt mondja, azért fordul a svájciakhoz, mert Polt Péter legfőbb ügyészben nem bízik.
"Jelen projekt teljes mértékben alkalmas viszont arra, hogy esélyt adjunk az itt élő embereknek és ezáltal egy szebb jövőkép kialakítását tesszük lehetővé számukra" – állt a honlapjukon, amíg elérhető volt.
António Costa irodájában a nap folyamán tartott házkutatást a rendőrség, és korrupció gyanújával őrizetbe vette a hivatalvezetőjét.
A rendőrök egy korrupciós nyomozás során jutottak el a kormányfői rezidenciára.
Az épületet már a lélegeztetőgépek beszerzése után, 2021-ben vásárolták meg.
Korrupcióval vádolják Sali Berisha volt albán miniszterelnököt és két másik embert, közöttük a vejét. Az ügy egy hajdan állami tulajdonban lévő tiranai ingatlan privatizációjával kapcsolatos - közölte vasárnap az ügyészség.
Elindult a Budapesti Tiszta Kezek honlapja.