Figaro-tudósítás: Rossz passzban van Orbán
A Tisza megállíthatatlannak tűnő erősödésére a miniszterelnök még szélsőségesebb irányba kormányozza pártját, de az a lap információi szerint már a Fideszen belül is törésvonalakat okoz.
A Tisza megállíthatatlannak tűnő erősödésére a miniszterelnök még szélsőségesebb irányba kormányozza pártját, de az a lap információi szerint már a Fideszen belül is törésvonalakat okoz.
A brit lap szerkesztőségi vezércikke szerint az Irán elleni hadművelet súlyos viszályba fordulhat át, tesz a jogi normákra, és lehet, hogy végleg meghiúsítja a diplomáciai erőfeszítéseket a teheráni atomprogram ügyében.
Létezik-e még az amerikai elrettentő erő a világban? Mit lép Donald Trump a közel-keleti háborúban. Kié lehet a hatalom Iránban az ajatollahok után? Jogi és morális dilemmák Irán megtámadása ügyében: mi van, ha Kína is azzal az indokkal támadná meg Tajvant, hogy az veszélyt jelent rá. Az EU-nak most már tényleg távoznia kell az orosz energiapiacról, azaz felhagynia Putyin háborújának támogatásával. Témák és vélemények a világlapokból.
Az egykori teniszező abban sem biztos, hogy egyáltalán beengednék az országba.
A közgazdasági Nobel-díjas professzor már azt abszolút tévedésnek tartja, hogy Donald Trump amerikai elnök vissza akarja csábítani a külföldre költözött gyárakat, mert az ipar csupán az USA GDP-jének 10%-át adja, a bruttó hazai termék java a szolgáltatásoknak köszönhető a tudásalapú gazdaságokban.
Trump három gyötrelmes választás előtt áll Iránnal kapcsolatban. A legnyugtalanítóbb forgatókönyvek a Közel-Keleten. Még lehet egyezkedni Iránnal az atomprogramról, de már nem sokáig. Az izraeli „Pókháló”: a Moszad hasonlóan juttatta el drónjait az iráni célpontokhoz, mint az ukránok Oroszországban. Témák és vélemények a világsajtóban.
A cselekvőképes Unió végét jelentené, ha bármi is lenne a Mathias Corvinus Collegium, illetve a lengyel ultrakonzervatív agytröszt, az Ordo Iuris javaslatából, vagyis, hogy a gazdasági szövetség szintjére fokozzák le az európai integrációt. Ezt fejti ki vendégkommentárjában Paul Schmidt, az Osztrák Európa-politikai Társaság főtitkára.
Trump károkozását nem lehet kijavítani, utána a nyugati világ már nem lesz a régi – figyelmeztet Amitav Acharia, az Amerikai Egyetem nemzetközi kapcsolatokkal foglalkozó professzora.
Christopher Clark hibának tartja, hogy Európa 1990 után nem gondolta végig, milyen legyen Oroszország jövője. Az EU még nem merített ki minden eszközt, hogy jobb belátásra térítse a grúz kormányt – értékeli a Der Spiegel. Egy brit katonai szakértő a balti államok elleni orosz hibrid fenyegetés veszélyére figyelmeztet. Az izraeli–iráni háború veszélyes kilátásai. Témák és vélemények a világsajtóból.
Teljesen mindegy, hogy az egyik kétbalkezes, a másikat csak a túlélés vezérli, a harmadik pedig korrupt: nem alkalmasak arra, hogy vezessék az országukat, hát még, hogy döntéseket hozzanak, amelyekkel veszélyeztetik az egész világot! Így értékeli a The Guardian külpolitikai kommentátora.
Nem érti Daniel Freund, hogyan árulhat egy gyékényen a német kormány az Orbán-rezsimmel. A Le Monde szerint nagy ára lehet annak, hogy Izrael a háborút választotta Iránnal szemben. A Washington Postnál úgy látják, Trump teljesen a politikai hatalom eszközévé tette a hadsereget. Témák és vélemények a világsajtóban.
A neves biztonságpolitikai elemző úgy látja: az izraeli offenzíva megerősíti, hogy az amerikai elnök hasztalan próbálkozik a béketeremtéssel, bármely válsággócról legyen is szó. Rendre ügyetlenül nyúl a kérdéshez, és a végén mindig felsül. A Külkapcsolati Tanács vezető munkatársa, a Washington Post szokásos szemleírójaként emlékeztet arra, hogy a politikus azt ígérte: egy nap alatt véget vet az orosz–ukrán háborúnak. Ehhez képest Moszkva új hadműveletet készít elő és minden eddiginél nagyobb légitámadásokat hajt végre ukrán városok ellen.
A miniszterelnök azzal igyekszik elvenni a dolog élét, hogy egyre képtelenebb vádakkal hozakodik elő az ukránellenes kampányban – mutat rá a Deutsche Welle lesújtó helyzetképe.
Most a spanyol anyanyelvű bevándorlók tapasztalják meg azt, amit korábban a feketék. Ez immár zsarnokság, nagyon hasonlít a zsidók helyzetére 1933-ból – mondja a világhírű osztrák–német író, aki most éppen New Yorkban, a Harlemben él.
Mennyire vehető készpénznek, hogy Orbán és Fico megvétózza az EU újabb oroszellenes szankciócsomagját? Ritkaság, amire a magyar parlament rászánta magát az állampolgárság kérdésében. Kárpátalja valóságos paradicsomnak számít a három éve tartó ukrajnai háborúban. Mit lép Tajvan a kínai fenyegetés ellen? Témák és vélemények a világsajtóban.
A kormány húzásainak köszönhetően az ország gazdaságilag leszakadt a szomszédaitól, hiába az EU-támogatások egyik legnagyobb haszonélvezője. Korrupcióban és Kína-függésben azonban sikerült az élre törni.
Donald Trump újraválasztása és a saját közvélemény-kutatási sikereik lendületet adnak a jobboldali populistáknak Európában.
Bizonyítékok támasztják alá, hogy Oroszország terveket dolgozott ki NATO-államok megtámadására. Trump szántszándékkal súlyosbítja a helyzetet Los Angelesben, és ordít róla, hogy szívesen lenne Amerika királya. A jelenlegi izraeli kormány a világon mindenütt veszélyt jelent a zsidók számára. Témák és vélemények a világsajtóban.
A lengyelországi elnökválasztás sokkja után az EU két sorsdöntő év előtt áll. A tét, hogy sikerül-e felépítenie egy független Európát.